عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » برگزاری جلسه کارگروه پدافند غیر عامل جهادکشاورزی استان گلستان


برگزاری جلسه کارگروه پدافند غیر عامل جهادکشاورزی استان گلستان

جلسه کارگروه پدافند غیر عامل جهادکشاورزی استان با موضوع بررسی تهدید آفت مگس مدیترانه ای باغات و راهکارهای مقابله با آن امروز با حضور دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان، احمدی فرماندار شهرستان بندرگز،  تجری مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در محل فرمانداری بندرگز برگزار شد. 

دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی و رییس کارگروه پدافند غیر عامل جهادکشاورزی استان گلستان در این جلسه با قدردانی از زحمات تمامی دست اندرکاران و باغداران در خصوص کنترل آفت مگس مدیترانه ای گفت : این سازمان با همکاری موثر باغداران توانست بخوبی این آفت را ردیابی و کنترل نماید تا جاییکه جمعیت آفت مگس مدیترانه ای اکنون به چهار تا پنج مگس در روز تقلیل پیدا کرده است.
ایشان افزود: این آفت هنوز بصورت کامل از بین نرفته است و خطر انتقال آن به باغات دیگر و سال های بعد وجود دارد ، پس ضرورت دارد با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی بیشتر برای باغداران و همچنین اطلاع رسانی از رسانه های جمعی بویژه صداوسیما نسبت به شناسایی باغات آلوده در سراسر استان علی الخصوص غرب استان اقدام شود تا این آفت با مبارزات اصولی و فنی تحت کنترل قرار گیرد.
در ادامه جلسه حسین احمدی فرماندار شهرستان بندرگز از اقدامات و پایش بموقع آفت مگس مدیترانه ای توسط سازمان جهادکشاورزی استان گلستان قدردانی کرد و گفت : با اقدامات صورت گرفته هیچ نگرانی برای کیفیت محصولات باغی این شهرستان هم از لحاظ تازه خوری و هم به لحاظ صادرات وجود ندارد.
وی از کشاورزان و باغداران درخواست کرد با جهادکشاورزی استان و شهرستان همکاری بیشتر برای دفع آفت مگس مدیترانه ای داشته باشند.
احمد تجری مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گلستان در این جلسه گفت: تلاش بر این است با پیش آگاهی از خسارات بر بخش کشاورزی و محصولات آن جلوگیری شود.
وی افزود : با مبارزات به موقع با بیماری ها و آفات کشاورزی با در نظر گرفتن سلامت جامعه انتظار می رود که با کمک همگانی محصولات سالم و با کیفیتی به تولید برسد.
در این جلسه که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی استان و دبیر این کارگروه، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی بوده است، مدیر جهادکشاورزی بندرگز و مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی گلستان از آخرین وضعیت آفت مگس مدیترانه ای و مبارزات کنترلی انجام شده جداگانه ارائه گزارش کردند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0