عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » احکام اعضای شورای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان اهدا شد


احکام اعضای شورای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان اهدا شد

احکام اعضای شورای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان اهدا شد

 جلسه ی شورای فرهنگ عمومی استان گلستان همزمان با 14 آبان ماه «روز فرهنگ عمومی» با حضور حضرت آیت اله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان، امام جمعه گرگان و رییس شورا و مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ  وارشاد اسلامی گلستان، در این جلسه «حسین براتی» مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد، اظهار کرد:  «آیت‎الله سید کاظم نورمفیدی»، نماینده ولی فقیه در استان به موضوع کانون های مساجد مشرف هستند چرا که مدیریت شورای هماهنگی کانون های مساجد را برعهده دارند و بخشی از اعضای شورای فرهنگ عمومی نیز عضو شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد محسوب می‎شوند.
مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد ادامه داد: شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد 9 عضو دارد و این شورا با مصوبه شورای فرهنگ انقلاب اسلامی شکل گرفته است.
براتی بیان کرد: در سال 70 پس از آنکه مقام معظم رهبری مسئله «شبیخون فرهنگی» را مطرح کردند، وزیر وقت ارشاد پیشنهادی را ارائه می کند که در جوار و یا در مساجد کانون های فرهنگی در راستای ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و قرآنی شکل بگیرد.
وی تصریح کرد: متاسفانه این مصوبه مورد غفلت قرار می گیرد تا سال گذشته که حجت الاسلام والمسلمین ارزانی، رئیس شورای فرهنگ عمومی مساجد به این مسئله ورود پیدا کردند و این موضوع در شورای فرهنگ عمومی مطرح شد و مجدد این طرح به اجرا درآمد و تاسیس شوراهای استانی و اساسنامه کانون های مساجد در سطح استانها آغاز و در دی سال گذشته از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.
 مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد افزود: شرح وظایف در این شورا مشخص شده و امیدواریم با مدیریت نماینده ولی فقیه در استان به خوبی رقم بخورد.
براتی یادآور شد: توجه جدی و شایسته که باید در این حوزه اتفاق بیفتد انتظام بخشی به فعالیت های مساجد، رصد فعالیت ها و هم افزایی در حوزه کانون فرهنگی و هنری مساجد است.
 وی تاکید کرد: نباید به این فعالیت ها بخش نگری شود و باید نگاه همپوشانی و هم افزایی به مصوبات داشته باشیم.
 مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد  ابراز داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قطعا نمی توانند به تنهایی این بار را به دوش بکشد و باید دیگر دستگاه ها ذی‎ربط نیز در این مسیر همراهی لازم را داشته باشند.
 براتی بیان کرد: به عنوان دستگاه دولتی باید پشتیبانی در حوزه ها مختلف از کانون های مساجد داشته باشیم تا جوانان و کسانی که وارد فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد می شود با رغبت بیشتری این فعالیت ها را ادامه دهد.
یادآوری می شود در خاتمه احکام اعضای شورای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان اهدا شد.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0