عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده دیدار کرد

در راستای طرح توانمندسازی بانوان؛

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده دیدار کرد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده دیدار کرد

 جلسه ای با هدف ارائه طرح توانمندسازی زنان در معرض آسیب استان گلستان با تکیه بر آموزش های فنی و حرفه ای با حضور دکتر نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده،سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان و غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در محل دفتر مدیرکل امور بانوان وزارت کشور برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، دکتر نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده نیز ضمن تقدیر از عملکرد آموزش فنی و حرفه ای، از این دستگاه به عنوان یکی از دستگاه های فعال و دغدغه مند در زمینه برطرف نمودن مسائل و مشکلات بانوان نام برد و افزود: مسلما با بررسی طرح ارائه شده، از طرح های توانمندسازی زنان در معرض آسیب استقبال خواهد شد. 
وی ضمن بیان آسیب پذیر بودن زنان در جامعه، خاطر نشان کرد: به جهت تاب آوری هر چه بیشتر زنان آسیب دیده و همچنین توانمندسازی آنان نیاز به آموزش های فنی و حرفه ای احساس می شود که به همین دلیل در گلستان در دو سال قبل نسبت به آموزش مهارتی بانوان اقدام شده است. 
دکتر نظری همچنین از استقبال وزارت کشور به جهت اجرایی نمودن طرح توانمندسازی بانوان سخن گفت و بیان کرد: با انعقاد تفاهم نامه های سه جانبه می توان به اهداف تعیین شده در حوزه بانوان دست یافت که مسلما رسیدن به اهداف مشخص که مهارت آموزی و استمرار آن از جمله ارکان اساسی در جهت توانمندسازی بانوان می باشند، می تواند منجر به اشتغال پایدار به صورت سهم آفرینی و یا خوداشتغالی در این قشر از بانوان جامعه گردد که در این زمینه مساعدت و پیگیری های لازم از طرف این دفتر انجام خواهد شد. 
سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل استان، ضمن بیان ظرفیت اشتغال کشور از طریق مهارت آموختگان فنی و حرفه ای به نقش زنان در توسعه همه جانبه ،خصوصا توسعه اقتصادی استان اشاره کرد و افزود: برنامه های این اداره کل در سال جاری در جهت افزایش نرخ برخورداری بانوان استان از آموزش های مهارتی از نرخ 30 درصد به 35 درصد می باشد. 
وی در ادامه ضمن ارائه طرح آموزش زنان در معرض آسیب، از آموزش زنان بدسرپرست،بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار در سال 96 سخن گفت و اظهار کرد: آموزش این قشر از بانوان باید به صورت مستمر و در جهت پایداری اشتغال آنان ادامه یابد که مسلما با تصویب طرح تهیه شده از سوی آموزش فنی و حرفه ای استان،استمرار آموزش و پایداری جامعه هدف استان تضمین خواهد شد. 
الهه غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان نیز ضمن تشریح سند ارتقاء وضعیت زنان استان، از عملکرد آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیر و از این دستگاه به عنوان اداره کل فعال و پیشرو در توانمندسازی بانوان نام برد. 
وی افزود: تصویب و اجرای طرح هایی نظیر کودک کار و آموزش مهارتی زنان در معرض آسیب در استان گلستان می تواند در نرخ توسعه همه جانبه استان تاثیرگذار بوده و باید در زمینه های فوق با مشارکت و استقبال دستگاه های فعالی نظیر آموزش فنی و حرفه ای به صورت عمیق و اساسی کار شود تا هر چه بیشتر شاهد بهبود وضعیت زنان استان باشیم.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0