عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بازدید از روند اجرای پروژه های بخش مرتع و بیابان شهرستان گنبد


بازدید از روند اجرای پروژه های بخش مرتع و بیابان شهرستان گنبد

بازدید از روند اجرای پروژه های بخش مرتع و بیابان شهرستان گنبد
رئیس گروه تولید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از روند تولید  و غرس  نهال مرتع و بیابان در ایستگاه چپر قویمه گنبد بازدید کرد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان،رئیس امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان و  ریئس گروه تولید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه های اجرایی بخش مرتع و بیابان شهرستان گنبد بازدید کردند.  
در این بازدید فرهنگ دوست رئیس امور مرتع و بیابان اظهار کرد: پروژه بوته کاری و اجرای طرح های بیابان زدایی در مراتع و عرصه های بیابانی شمال استان تاثیر زیادی بر كاهش نفوذ ريزگردها در منطقه دارد.
وی هدف از بوته كاري در اراضي مرتعی و بياباني را حفاظت از خاك، ايجاد پوشش گياهي ، افزایش تولید علوفه مرتعی و جلوگيري از ریزگرد  عنوان كرد و گفت: از محل اعتبارات ملی و استانی تعداد 1700 هزار اصله نهال مرتعی و بیابانی در استان تولید شده و در سطح 2000  هکتار بوته کاری در شمال استان در حال اجرا است که بخشی از آن با مشارکت مردم و بخشی هم از طریق انعقاد قرار داد در حال اجرا می باشد.
داوود چکا رئیس گروه تولید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری گلستان بیان داشت: تخصیص به موقع اعتبارات و اجرای پروژه های بوته کاری و مدیریت هرزآب، علاوه بر کاهش فرسایش و کنترل رواناب نقش بسیار موثری در افزایش پوشش گیاهی مرتع فقیز شمال استان و جلوگیری از ایجاد و گسترش بیابان و وقوع پدیده ریزگرد خواهد داشت.
شایان ذکر است استان گلستان 862 هزار هکتار مرتع و 350 هزار هکتار عرصه های تحت تاثیر مناطق بیابانی دارد.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0