عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » در نمایشگاه تهران مزیت های گلستان شناسایی و معرفی می شود/ احیا بافت تاریخی گرگان موجب حفظ هویت و جذب گردشگران به استان

استاندار گلستان در بخش نمایشگاهی استان در نمایشگاه گردشگری صنایع دستی تهران:

در نمایشگاه تهران مزیت های گلستان شناسایی و معرفی می شود/ احیا بافت تاریخی گرگان موجب حفظ هویت و جذب گردشگران به استان

استاندار گلستان با حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی‌ گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران از بخش نمایشگاهی استان گلستان در این نمایشگاه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، دکتر هادی حق شناس امروز پنجشنبه 24 بهمن 98 در حاشیه بازدید از بخش نمایشگاهی استان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی‌ گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران با تاکید بر این که گلستان به دلیل تنوع اقوام و اقلیم مزیت های بسیاری در حوزه گردشگری دارد، گفت: شناسایی و معرفی این مزیت ها در این نمایشگاه منجر به جذب بیش از پیش گردشگران به استان خواهد شد.
او خاطرنشان کرد: همه مردم ایران اسلامی فرصت حضور و سفر به گلستان و استان های مختلف را ندارند و این گونه نمایشگاه ها فرصتی برای ارائه ظرفیت های استان در حوزه های صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.
استاندار گلستان تصریح کرد: جذابیت های گلستان از میراث فرهنگی تا جاذبه های طبیعی را در کمتر استانی شاهد هستیم و این می تواند ظرفیت بالایی برای حوزه گردشگری استان محسوب شود.
او بیان کرد: بافت تاریخی گرگان یکی از مکان های بی نظیر شمال ایران است. احیا این بافت با قدمت بالا علاوه بر حفظ اصالت و هویت شهر موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی به گلستان خواهد شد.
دکتر حق شناس با اشاره به این که تجارت یکی از حوزه هایی است که می تواند گلستان را متحول کند اضافه کرد: باید در توسعه حمل و نقل به ویژه در بندر خواجه نفس و اینچه برون تلاش های زیادی کرد که رشد در این حوزه توسعه گردشگری استان را فراهم می کند.
او با تاکید بر حضور فعال شهرداری های استان برای شرکت در این گونه نمایشگاه ها برای رونق گردشگری و صنایع دستی گفت: شهرداری علاوه بر فعالیت در حوزه مدیریت شهری می بایست در حوزه مسئولیت های اجتماعی و اقدامات فرهنگی نیز حضور داشته باشد. تلاش در راستای جذب گردشگر در بخش های مختلف از دیگر وظایف شهرداری است.

 

 

 

 

 

 نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .