عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » صدور 1774 مجوز صنایع‌دستی در استان گلستان

از ابتدای سال تاکنون صورت گرفت؛

صدور 1774 مجوز صنایع‌دستی در استان گلستان

صدور 1774 مجوز صنایع‌دستی در استان گلستان

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی گلستان از صدور 1774 فقره مجوز صنایع‌دستی اعم از پروانه تولید انفرادی و کارگاهی و صدور کارت شناسایی برای هنرمندان و صنعتگران استان از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، مریم حاجی‌ابراهیمی امروز شنبه 10 اسفندماه 98 با اعلام این خبر گفت: پروانه تولید انفرادی و کارگاهی، گواهی است مبنی بر تأیید توان و سطح مهارت متقاضی در حرفه مورد درخواست که به استناد نظریه کارشناس تخصصی معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان به صنعتگران یا هنرمندان فعال در یکی از رشته‌های هنری اعطاء می‌شود.
او خاطرنشان کرد: از این تعداد مجوز صادره در سال جاری، تعداد 1181 فقره پروانه تولید انفرادی، 564 فقره کارت شناسایی و 29 فقره پروانه تولید کارگاهی است.
معاون صنایع‌دستی و هنرهایی سنتی گلستان اضافه کرد: این مجوزها در رشته‌های رودوزی سنتی، البسه محلی، سفالگری، تولیدات چرم دست‌دوز، ابریشم‌بافی، چادرشب بافی، جاجیم‌بافی، گلیم‌بافی، خراطی، حصیربافی و... صادر شد.
حاجی‌ابراهیمی تصریح کرد: تمامی فعالین دارای شرایط در یکی از رشته‌های صنایع‌دستی در سطح استان می‌توانند نسبت به دریافت پروانه تولید انفرادی و کارگاهی از طریق اداره میراث‌فرهنگی شهرستان خود اقدام کنند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.