عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در طرحهای منابع آب و رفع موانع تولید مورد اهتمام شرکت آب منطقه ای است

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با با معاون اقتصادی استاندار:

توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در طرحهای منابع آب و رفع موانع تولید مورد اهتمام شرکت آب منطقه ای است

 سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان، در دیدار با معاون اقتصادی استاندار گفت: توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در طرحهای توسعه منابع آب از جمله سدها، شبکه ها، زهکشی، گردشگری آبی، آب شرب و سامانه آب صنعت و رفع موانع مرتبط با وظایف شرکت از مراحل تولید مورد اهتمام شرکت آب منطقه ای است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، در این دیدار که معاونین و مدیران شرکت نیز حصور داشتند ، مهندس سید محسن حسینی اظهار کرد: در راستای شتاب گیری بخش صنعت در استان ، سامانه انتقال آب صنعت ، به عنوان یک ایده مطرح است به نحوی که در مسیر خود بتواند به کل صنایع در حال استقرار آبرسانی کند.
مهندس حسینی افزود: در بخش تامین آب بخش صنعت، توسعه جدید از آب زیرزمینی امکانپذیر نیست و حتی در صورت صدور پروانه ،با توجه به مصرف فعلی آب زیرزمینی ، عملا آب مازادی در آبخوانها وحود ندارد و هم اکنون نیز در تابستان با شروع استفاده بخش کشاورزی از چاهها، بخش شرب و صنعت دچار مشکل می شود.
وی تصریح کرد: پیشنهاد ما در بخش آب صنعت، استفاده از آب سطحی است و پساب های تصفیه شده هم می تواند بخشی از آب مورد نیاز صنعت را جبران کند.
مهندس حسینی افزود: 16 میلیون متر مکعب سهم صنعت در سدهای بوستان ،گلستان و نرماب است که از آن استفاده ای نشده است و احداث سامانه انتقال آب صنعت می تواند موجب جهش صنعت در شرق، شمال و غرب استان شود.
وی بیان کرد: گردشگری آبی نیز مد نظر شرکت آب منطقه ای استان است و در این رابطه در چند سال گذشته پیگیری های بسیاری انجام شد ولی بدلیل فراهم نشدن زیرساختهای مقرراتی به جای روشنی نرسید.
مهندس حسینی خاطر نشان کرد: سال قبل شیوه نامه گردشگری آبی به تصویب دو وزیر رسید و در آخرین جلسه با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در ۲۵ نقطه به تفاهم رسیدیم که امید است با استفاده از تجربیات حضرتعالی در بخش گردشگری و جذب سرمایه گذار بتوانیم انها را به مرحله اجرا برسانیم.
مهندس ابراهیم کریمی در این دیدار از عملکرد آب منطقه ای در مدیریت سیل سال ۹۸ وکنترل سیلاب بهاره سال ۹۹ تقدیر کرد و گفت: آب منطقه ای در مدیریت سیلاب و ایجاد سدها عملکرد قابل توجهی داشته است. همچنین در جذب اعتبارات ملی و احداث پروژه های بزرگ همواره آب منطقه ای زبانزد بوده است.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.