عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » 3300 بازرسی استاندارد از بازار گلستان در بهار 99


3300 بازرسی استاندارد از بازار گلستان در بهار 99

 مدیرکل استاندارد گلستان از انجام 3300 مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان گلستان در سه ماهه اول سال 99 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، محمود فرمانی با اعلام این خبر گفت: نظارت بر مراکز عرضه و فروشگاه ها، یکی از وظایفی است که استاندارد به موازات کنترل خطوط تولید و نظارت بر کالاها در مبدا، به اجرای آن مبادرت دارد. 
دبیر شورای استاندارد گلستان با بیان این مطلب که تیم های بازرسی استاندارد در انجام 3300 مورد بازرسی از مراکز عرضه و واحدهای صنفی گلستان، متشکل از 20 نفر از کارشناسان استاندارد بوده است گفت: در طول این بازرسی ها 231 قلم فراورده فاقد علامت استاندارد یا با نشان استاندارد جعلی شناسایی شد. 
فرمانی به توقیف یک انبار حاوی محصولات فاقد علامت استاندارد شامل زعفران، پودر کیک، پودر سوخاری، آرد برنج، جو پوست کنده، توقیف یک محموله رنگ ساختمانی فاقد علامت استاندارد و نیز یک محموله رنگ ساختمانی با نشان جعلی استاندارد اشاره نمود و اظهار داشت: تمامی اقلام شناسایی شده، مورد اقدام حقوقی قرار گرفته اند.
وی ضمن یادآوری این مطلب که شهروندان می توانند با ارسال کد 10 رقمی مندرج در زیر نشان استاندارد روی محصولات، به سامانه پیامکی 10001517، از اصالت آن نشان استاندارد، اطلاع حاصل کنند؛ از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده کالاهای غیر استاندارد، موضوع را از طریق تلفن 1517 یا سامانه پیامکی 30001517، با استاندارد در میان بگذارند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل استاندارد گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.