عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مانور باز و بست دریچه سدهای استان 28 اسفند ماه برگزار می شود

در جلسه اضطراری کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان شد:

مانور باز و بست دریچه سدهای استان 28 اسفند ماه برگزار می شود

مانور باز و بست دریچه سدهای استان 28 اسفند ماه برگزار می شود

 در جلسه اضطراری کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان که برابر اعلام هشدار نارنجی سازمان هواشناسی استان و با حضور مدیر عامل شرکت و سایر اعضا برگزار شد، اعلام شد که مانور باز و بست دریچه سدهای استان 28 اسفند ماه انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیر عامل  شرکت ورئیس کمیته مدیریت بحران وپدافند غیرعامل، دستور کار این جلسه را مدیریت سیلاب و بررسی وضعیت مدیریت مخازن سد ها و امادگی نیروها و تجهیزات وادوات اماده بکار برای مدیریت سیلاب احتمالی طی روزهای 22 و 23 اسفند بنا بر اعلام سازمان هواشناسی عنوان کرد.
مهندس سید محسن حسینی در این جلسه بیان کرد: مدیریت ها و روسای ادارات شهرستان ها زیر نظر فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ها اقدامات لازم را انجام و در صورت لزوم تقاضای کتبی جلسه بحران شهرستان صادر شود.
وی افزود: در صورت وقوع سیل نسبت به اعلام خسارت وارده ریالی با هماهنگی واحدهای تخصصی شرکت وفرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ها انجام شود.
مهندس حسینی در این جلسه بیان کرد: مدیران شهرستانی ازپل هایی که سابقه و توان عبور سیلاب را ندارند بازدید به عمل آورده  و در صورت عدم اصلاح سازه تاکنون، با فرماندار و دستگاه مربوطه طی مکاتبه این موارد اعلام گردد. همچنین معاونت طرح وتوسعه و معاونت حفاظت نسبت به آمادگی تجهیزات و ادوات آماده به کار پیمانکاران ونیروهای مشاور اقدام نمایند.
تهیه بنرهای هشدار سیل و فاصله از منابع ومجاری آبی برای امورهای آب  شهرستان ها و نصب در کنار تاسیسات آبی، اقدامات لازم برای تعمیر قایق لایروب ، ممنوعیت سفر معاونین، مدیران و روسای دفاتر در نوروز به خارج از استان و اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ زدگی وبروز خسارات به دارائی ها و تجهیزات پیمانکاران ومشاورین استان از دیگر مصوبات جلسه فوق العاده مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای استان بود. 
گفتنی است در این جلسه مهندس دهقان سرپرست دفتر مطالعات، مهندس رسولی مدیر سدها و تاسیسات آبی استان و مهندس شفیعی مدیر رودخانه ها و سواحل این شرکت گزارشی از پیش بینی وضعیت بارش ها، وضعیت سدها و مخازن آبی و همچنین وضعیت رودخانه های استان در این جلسه ارائه نمودند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.