عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان گلستان در سال گذشته

رئیس سازمان صمت گلستان:

پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان گلستان در سال گذشته

پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان گلستان در سال گذشته
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، گفت: سال گذشته حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان پرداخت شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان گلستان، حسین طلوعیان در چهل و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان که با موضوع هم اندیشی تبیین راهکارهای تحقق شعار سال با حضور استاندار گلستان در محل سالن جلسات شهید رجایی استانداری گلستان برگزار گردید، گفت: در سال گذشته علی رغم تمامی مشکلات و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، ۱۵۱ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان گلستان برگزار گردید .
وی گفت: از محل اعتبارات طرح رونق تولید در سال ۹۹ مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان پرداخت شد که با توجه به مبلغ پرداخت شده در سال ۹۸ که ۴۶۰ میلیارد تومان بوده رشدی دو و نیم برابری را نشان می دهد.
به گفته وی، در مجموع طرحهای تسهیلاتی رونق تولید ، تبصره ۱۸ ، بازسازی و نوسازی و پرداخت مستقیم بانکها نیز طی سال گذشته بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان پرداخت شد .
طلوعیان گفت: در سال ۱۴۰۰ دو طرح تسهیلاتی جدید با عنوان های جهش تولید و تام نیز تعریف شده که به منابع تسهیلاتی قبل افزوده خواهد شد و امیدواریم با پشتیبانی از واحد های تولیدی و رفع موانع آنها شاهد تحقق شعار سال و رونق هر چه بیشتر واحد های تولیدی استان باشیم .
وی همچنین گفت: طی سال ۹۹ تعداد ۵۰۸ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۵۳۴۰۸ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۹۷۷۵ نفر توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان صادر گردید و با توجه به اینکه این ارقام در سال ۹۸ تعداد ۳۸۴ فقره با پیش بینی سرمایه گذاری ۳۱۹۰۵ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۷۵۳۵ نفر بوده از نظر تعداد شاهد رشد ۳۲.۳ درصدی ، سرمایه گذاری ۶۷.۴ درصدی و اشتغال ۲۹.۷ درصدی می باشیم .
وی گفت: در حوزه پروانه های بهره برداری صنعتی نیز در سال ۹۸ تعداد ۱۳۹ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه‌گذاری ۹۰۵۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰۳۶ نفر صادر شده بود که در سال ۹۹ تعداد با رشدی ۴۳.۲ درصدی به ۱۹۹ فقره ، میزان سرمایه گذاری با رشدی ۲۹.۴ درصدی ۱۱۷۱۸ میلیارد ریال و اشتغال با رشدی ۲۱ درصدی به ۲۴۶۴ نفر رسیده است .
به گفته طلوعیان، تعهد اشتغال سال ۹۹ سازمان صمت استان در سامانه رصد ۹۳۰۰ نفر بود که تا تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته ۹۷۴۰ نفر یعنی بالغ بر ۱۰۴ درصد محقق گردید .
وی افزود: طی سال گذشته ۹۴۰۹ فقره پروانه کسب جدید با پیش بینی اشتغال ۶۱۲۸ نفر در استان صادر شده که رشدی بالغ بر ۱۵۰ درصد داشته است.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : خلیلی
  • بازدید : 30
  • کد خبر : 82218
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.