عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » 90 میلیون متر مکعب نیاز آبی سدهای سه گانه مسیر اصلی گرگانرود برای آبیاری تابستانه اراضی

در جلسه اضطراری کمیته مدیریت بحران وپدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان شد:

90 میلیون متر مکعب نیاز آبی سدهای سه گانه مسیر اصلی گرگانرود برای آبیاری تابستانه اراضی

90 میلیون متر مکعب نیاز آبی سدهای سه گانه مسیر اصلی گرگانرود برای آبیاری تابستانه اراضی

 سومین جلسه اضطراری کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با حضور مدیر عامل ورئیس کمیته و اعضای کمیته ودعوت از مدیران وروسای ادارات شهرستانها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی  مدیر عامل ورئیس کمیته بحران وپدافند غیرعامل شرکت اظهار کرد: با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی و بارشی که از عصر روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت تاصبح دوشنبه ۱۳ در استان به ویژه در حوضه های اترک و نکارود وقره سو  پیش بینی شده است لازم است مدیران شهرستان ها با مدیران طرح های عمرانی ارتباط مستمر وموثر در خصوص استفاده از تجهیزات طرح ها برای مدیریت سیلاب احتمالی احتمالی داشته باشند.
وی افزود: تا پایان این سامانه و خروج آن از استان مرخصی مدیران، روسا و مدیران طرح ها وکارشناسان مرتبط  لغو و ضرورت دارد به جهت رصد وپایش سیلاب احتمالی در محل خدمت حضور داشته باشند.
مدیر عامل شرکت بیان کرد: با توجه به خالی بودن ظرفیت اکثر سدها  در استان می بایست مدیران سدها آمادگی ورود سیلاب های احتمالی به سدهای استان را داشته و از این فرصت بهره مند شوند.
مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای گلستان با ارائه گزارشی از پیش بینی بارش های احتمالی در استان گفت: پیش بینی متوسط بارش در استان 7 میلی متر است ولی آن چه مخاطره انگیز است بارش های رگباری وناگهانی و وقوع سیلاب در سرشاخه هاست که باید برای آن آمادگی داشته باشیم. 
حسین دهقان بیان کرد: حوضه نکارود، قره سو و اترک و حوضه (جنگل گلستان) کانون بارش های پیش بینی شده احتمالی استان است که باید آمادگی لازم را برای مدیریت سیلاب های احتمالی در این مناطق داشته باشیم.
شعبان رسولی مدیر دفتر سدها و تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه اظهار کرد: 33 درصد ظرفیت سدهای استان دارای آب است و مابقی ظرفیت مخازن خالی است وبرای آبیاری باقی مانده غلات در سدهای سه گانه مسیر اصلی گرگانرود 9 میلیون متر مکعب و برای آبیاری تابستانه اراضی استان نیز از مخازن سدها و آبگیری سدها حدود 90 میلیون متر مکعب نیاز آبی این مخازن است. 
مدیران وروسای  امورها وادارات شهرستان ها نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت لایروبی رودخانه های شهرستان و آمادگی کنترل آبهای سطحی (مدیریت سیلاب) احتمالی ارائه دادند. 
داود گیلک معاون طرح وتوسعه نیز از آمادگی مدیران وعوامل اجرایی طرحهای عمرانی و ادوات سنگین وسبک  آماده بکار ازقبیل بیلهای مکانیکی، کمپرسی و...با استعدادبیش از ۱۰۰ دستگاه  وسایر ادوات درسطح استان خبرداد.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.