عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تمدید کارت الکترونیکی بزرگترین دغدغه تعاونی مرزنشینان

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان:

تمدید کارت الکترونیکی بزرگترین دغدغه تعاونی مرزنشینان

تمدید کارت الکترونیکی بزرگترین دغدغه تعاونی مرزنشینان

  اولین جلسه تخصصی مدیریت تعاون در خصوص رفع مشکلات تعاونی های مرزنشینان در سال جدید که به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مزین است برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان محبوبه فدایی معاون امور تعاون گلستان امروز یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه در نشست با تعدادی از مرزنشینان گفت: حدود 13 تعاونی مرزنشین با ظرفیت حدود 200 هزار عضو در استان گلستان وجود دارد که در همین راستا تعاونی ها و  اتحادیه مرزنشینان مطالبات خود را به جهت تمدید کارت الکترونیکی اعلام داشتند که یکی از مشکلات مرزنشین عمده آن ها تمدید کارت الکترونیکی جهت مبادلات مرزی است که درخواست تمدید آن را داشتند.

فدایی خاطر نشان کرد: راکد ماندن امور اقتصادی مرزنشینان از مشکلانی است که تعاونی ها سالهاست با آن درگیر هستند  لذا درخواست ارائه راهکار و حمایت مالی را داشتند.

معاون امور تعاون استان افزود: ضمن حمایت از تعاونی های موصوف، بالاخص تعاونی های قانون مند که مشکلات قانونی ندارند  ، موضوع تمدید کارت الکترونیکی از طریق وزارت متبوع و استانداری پیگیری شده است

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: وزارت متبوع جهت بهره مندی تعاونی ها، استان های مورد نظر موضوع را به دفتر مقررات وصادرات و واردات وزارت صنعت معدن و تجارت منعکس نموده است.

 فدایی تاکید کرد: با جدیت و با همکاری رئیس اداره نظارت موضوع را پیگیری نموده و جلسات شورای مبادلات مرزی برگزار تا در ارتباط با مطالبات  آنان مرتفع شود.

معاون امور تعاون یاد آور شد: علیرغم این که شاکله تشکیل این تعاونی ها در راستای امور مرزنشین وبهره مندی آنان از واردات وصادرات می باشد اما زمانی می توان شاهد توسعه این گونه تعاونی ها باشیم که تعاونی با وجود ظرفیت های موجود یک فعالیت اقتصادی ر ا برای اعضا ایجاد نماید و تک محوری بودن حول محوریت مبادلات مرزی ممکن است تعاونی را از پویایی باز دارد.

تمدید کارت الکترونیکی بزرگترین دغدغه تعاونی مرزنشینان

 نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : golestanmcls
  • بازدید : 48
  • کد خبر : 82873
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.