عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پیگیر مشارکت با قرارگاه خاتم الانبیاء برای ساخت سد میرداماد هستیم

در بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان، نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از ساختگاه سد میرداماد عنوان شد:

پیگیر مشارکت با قرارگاه خاتم الانبیاء برای ساخت سد میرداماد هستیم

پیگیر مشارکت با قرارگاه خاتم الانبیاء برای ساخت سد میرداماد هستیم

 در بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و مهندس سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی از سد میرداماد(شصت کلاته) برتسریع در آغاز عملیات اجرائی سد با شروع استملاکات تاکید شد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، سید محسن حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در این بازدید اظهار کرد: به دنبال مشارکت با قرارگاه خاتم الانبیاء برای احداث سد میرداماد در استان هستیم تا با امکانات و توانمندی قرارگاه بتوانیم این سد را ظرف مدت کمتر از 4 سال به اتمام برسانیم.
وی افزود: این سد نسبت به نرماب سد ساده تری است و اگر ساز و کار توافق با قرارگاه تکمیل شود ، پیش بینی ما این است سه ساله هم می توان سد را ساخت.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان اظهار کرد: برای استملاک حدود 80 هکتار اراضی داخل مخزن سد حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تلاش داریم این اعتبار در سال جاری تامین و استملاک همزمان با مطالعات فاز دوم طرح انجام شود. 
مهندس سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی هم اظهار کرد پس از اخذ ماده 23 برای این سد وبا توجه به اعتبار 14 میلیارد تومانی که امسال برای آغازعملیات اجرائی آن در نظر گرفته شد، ضروری است مطالعات فاز دوم واستملاک اراضی واقع در مخزن سد هر چه سریع تر صورت گیرد.
مهندس عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این بازدید،  بر اهمیت این سد برای تامين آب شرب گرگان تاکید کرد و اعلام آمادگی نمود که از ردیف های مرتبط اعتبار آن افزایش يابد.
گفتنی است سد میرداماد 8 میلیون متر مکعب تخصیص شرب دارد که قادر است 25 درصد از نیاز شرب شهرستان گرگان را تامین نماید. 
 این سد از نوع خاکی و با ظرفیت تنظیم 13 میلیون متر مکعب است.
 

پیگیر مشارکت با قرارگاه خاتم الانبیاء برای ساخت سد میرداماد هستیم


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.