عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بازدید خبرنگاران از 3 طرح مهم در حال ساخت شهرداری گرگان


بازدید خبرنگاران از 3 طرح مهم در حال ساخت شهرداری گرگان

 با دعوت شهرداری گرگان، تعدادی خبرنگار حوزه شهرداری از سه طرح مهم و در حال ساخت شهرداری گرگان بازدید کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، در این تور رسانه ای سه ساعته، خبرنگاران به اتفاق سرپرست روابط عمومی شهرداری گرگان از پروژه زیرگذر انجیراب - افسران، شهربازی مدرن در سایت هزارپیچ و بازار هفت شهر گرگان بازدید و با توضیحات نماینده شهرداری گرگان از نحوه اجرا و پیشرفت فیزیکی پروژه ها آشنا شدند.
پروژه زیرگذر انجیراب - افسران اولین بازدید خبرنگاران بود که مهندس روزبه کریمی نماینده شهرداری از روند احداث توضیح داد.
عملیات احداث زیرگذر انجیراب – افسران در روزهای پایانی سال 99 آغاز شد و تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. در حال حاضر بخشی از گودبرداری پروژه انجام شده و بالاآمدن آب های زیرزمینی و آسیب رساندن آن به پروژه یکی از مهمترین مشکلات فعلی طرح است مجموع اعتبارات در نظر گرفته برای این زیرگذر حدود 13 میلیارد تومان پیش بینی شده است. با بهره برداری از آن، مشکلات دسترسی مردم منطقه انجیراب برطرف می شود.
شهربازی مدرن گرگان در سایت هزارپیچ این شهردومین مکانی بود که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت .این پروژه از خواسته های دیرینه مردم گرگان و بزرگترین طرح شهرداری است که با درایت و مدیریت دکتر دادبود شهردار فعلی گرگان با سرعت بالا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در حال احداث است. در کشور هفت شهربازی بزرگ داریم که شهربازی گرگان با مساحت 17 هکتار در نوع خودش منحصربه فرد و از مطرح ترین و هشتمین شهربازی کشور خواهد شد.
 در این شهربازی یک هتل 12 طبقه شامل چهار طبقه پارکینگ، سه طبقه تجاری، پنج طبقه هتل و رستوران گردون ، سالن سرپوشیده 6 هزار متری، اقامتگاه جنگلی بهمراه آلاچیق و سوئیت، دریاچه قایق سواری ، آمفی تئاتر 500 نفره روباز ، مسجد و پارکینگ با گنجایش 400 خودرو و قابلیت احداث پارگینگ طبقاتی، ترن هوایی و سورتمه منحصر به فرد به طول 930 متر و نیز بزرگترین چرخ و فلک ایران به ارتفاع 90 متر با نور پردازی فوق العاده در شب اجرا و نصب می شود. قرارداد شهرداری گرگان با قرارگاه خاتم الانبیاء برای ایجاد زیرساخت و احداث سوله های این طرح 163 میلیارد تومان است.
به گفته مهندس مقداد صادقیان مدیر ارشد پروژه شهربازی گرگان این پروزه در حال حاضردر کل 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
آخرین مکانی که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت پروزه در حال احداث بازار هفت شهر در الغدیر گرگان بود که این طرح در مساحت چهار هکتار با سرمایه گذاری اولیه 306 میلیارد تومان با تحویل زمین در شهریور 99 آغاز شد.
این طرح دارای پنج بازار مرکزی و دو راسته بازار، هایپر مارکت، 340 غرفه تجاری، استخر حصوصی، دو سالن همایش، سالن بیلیارد و بولینگ، باغ کتاب، خانه بانوان، رستوران کف شیشه ای، آبنمای موزیکال و پارکینگ با گنجایش یکهزار خودرو طراحی شده است. زمانبندی افتتاح این طرح سه ساله است.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شهرداری گرگان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.