عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » 56 اکیپ دامپزشکی گلستان در روز عید قربان بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند


56 اکیپ دامپزشکی گلستان در روز عید قربان بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: 56 اکیپ ثابت و سیار اداره دامپزشکی گلستان در روز عید سعید قربان بر خرید و ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.
وی افزود: از روز قبل از عید قربان دامپزشکان و کارشناسان این اداره کل در محل های عرضه و خرید دام زنده در مناطق مختلف استان گلستان حضور یافته و نظارت لازم را داشته و مردم را راهنمائی می‌کنند .
مدیرکل دامپزشکی استان گلستان تصریح کرد: در روز عید قربان هم از ساعت 7 صبح تا 13 ، 74 نفر شامل دکتر دامپزشک، کارشناس، کاردان و همچنین 14 روحانی ناظر در قالب اکیپهای ثابت و سیار کار نظارت بر خرید و ذبح دام ها را انجام می دهند.
محرابی افزود: در ایام عید قربان خدمات رسانی به مردم رایگان است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده مشکل از طریق شماره تلفن 1512 با دامپزشکی استان در ارتباط باشند.
مدیرکل دامپزشکی استان گلستان اظهار داشت: شهروندان  در این روز دام‌های قربانی خود را  از مراکز و میادین عرضه دام خریداری و به منظور کنترل بیماری های مشترک انسان و دام در کشتارگاه‌ها ذبح کنند. و عنایت داشته باشند با توجه به  شیوع بیماری کرونا  ضمن خودداری از تجمع در محلهای خرید دام حتما بایستی الزامات بهداشتی را  از قبیل پوشیدن ماسک به هنگام خرید دام رعایت نمایند .
وی یاد آور شد: به هم استانیهای عزیز توصیه می کنیم ضمن خرید و تهیه دام از مراکز و میادین تحت نظارت دامپزشکی، برای کنترل بیماری تب کریمه کنگو، گوشت دام قربانی را قبل از مصرف، ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل دامپزشکی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.