عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » صدور و تمدید 869 مجوز در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گلستان


صدور و تمدید 869 مجوز در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گلستان

صدور و تمدید 869 مجوز در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گلستان

 معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان از صدور و تمدید 869 فقره مجوز در حوزه صنایع‌دستی در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال در سه‌ماهه اول سال 1400 خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، مریم حاجی‌ابراهیمی روز یکشنبه 27 تیرماه 1400 با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در سه‌ماهه نخست سال جاری تعداد 46 مجوز مشاغل خانگی شامل 42  فقره مستقل و 4 فقره پشتیبان در حوزه صنایع‌دستی استان گلستان صادرشده است.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اهمیت حوزه صنایع‌دستی در حمایت از کالای ایرانی و بحث اشتغال‌زایی آن و پیگیری‌های صورت‌گرفته توسط کارشناسان صنایع‌دستی، در سه‌ماهه اول سال جاری 661 پروانه تولید انفرادی، 21 پروانه تولید کارگاهی، 141 کارت شناسایی توسط این معاونت صادر و یا تمدیدشده است.
او اضافه کرد: این تعداد مجوز برای متقاضیانی که دارای تخصص، تجربه و آشنایی به فرآیند تولید و توانایی ساخت محصول دریکی از رشته‌های صنایع‌دستی بوده‌اند، صادر و تمدیدشده است.
حاجی‌ابراهیمی درزمینه نحوه فعالیت‌های کارگاهی و انفرادی بیان کرد: پروانه تولید انفرادی برای هنرمندانی است که برای خود اشتغال خانگی ایجاد کرده و در کارگاه‌های فعال خانگی خود محصولات صنایع‌دستی تولید و از طریق بازاریابی، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسانند.
او اضافه کرد: همچنین پروانه تولید کارگاهی اختصاص به آن دسته از هنرمندانی دارد که در کارگاه خود حداقل یک نفر را مشغول به فعالیت کرده و محصولات صنایع‌دستی را به‌صورت عمده تولید و به بازار عرضه می‌کنند.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان با اشاره به این‌که تمامی فعالان دارای شرایط دریکی از رشته‌های صنایع‌دستی در سطح استان می‌توانند نسبت به دریافت پروانه تولید انفرادی و کارگاهی از طریق اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خود اقدام کنند، بیان کرد: ازجمله مزایای دارا بودن پروانه تولید انفرادی و کارگاهی شرکت در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی شهرستانی، استانی و ملی با تخفیف‌های ویژه، شرکت در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی رایگان ویژه هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان، بهره‌مندی از تسهیلات مشاغل خانگی و... است.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.