عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تعرفه آب بهاء برای خانه باغ ها و اقامتگاه های غیر دائم تغییر یافته است/ صاحبان خانه باغ برای کاهش هزینه ها ، در مصرف آب صرفه جویی کنند


تعرفه آب بهاء برای خانه باغ ها و اقامتگاه های غیر دائم تغییر یافته است/ صاحبان خانه باغ برای کاهش هزینه ها ، در مصرف آب صرفه جویی کنند

 

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت : بر اساس ابلاغ دولت و به منظور مدیریت مصارف آب در اقامتگاه های غیر دائم ، از ابتدای اردیبهشت ماه تعرفه آب بهاء این مشترکین نسبت به مشترکین دائمی ، با قیمت بالاتری محاسبه می گردد.
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، مهندس اردشیر سلطانیان ، معاون خدمات مشترکین و درآمد این شرکت با اعلام این خبر اظهار داشت : بر اساس تصمیم هیات وزیران از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری ، تعرفه آب بهاء برای اقاماتگاه های غیر دائم مانند ویلاها ، خانه باغ ها و مجتمع های مسکونی که اقامتگاه مقطعی محسوب می شوند به این معنی که محل کسب و کار و زندگی دائمی افراد نباشد ، با قیمت بالاتر محاسبه می گردد .

وی توضیح داد : بر طبق دستورالعمل ابلاغی دولت ، مصارف آب بین 6 تا 8 متر مکعب در ماه برای اقامتگاه های غیر دائم بر اساس تعرفه تغییر یافته محاسبه می شود و مصرف بیش از 8 متر مکعب در ماه ، با نرخ آب آزاد محاسبه می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان گلستان  هدف از ابلاغ این دستورالعمل دولت را کاهش مصارف آب در روستاها عنوان نمود و اظهار داشت : با گسترش ساخت اقامتگاه های غیر دائم در روستاها شاهدیم در اواخر هفته جمعیت روستاها به شدت افزایش می یابد.

وی افزود : در این شرایط و همچنین با خشکسالی که روبه رو می باشیم ، برخی از صاحبان اقامتگاه های غیر دائم ، اقدام به ایجاد فضای سبز و احداث استخر در ابعاد مختلف می نمایند که ، مصارف آب را بیش از حد انتظار بالا می برد که منجر به اختلال در امر آبرسانی و یا قطع آب می شود.

وی تاکید کرد : تاسیسات آبرسانی هر روستا ، بر اساس میزان جمعیت آن ، طراحی و احداث میگردد و افزودن بار جمعیت و همچنین افزایش مصرف آب ، فشار بیش از حدی به این تاسیسات وارد می نماید.

سلطانیان  در پایان از مشترکین اقامتگاه های غیر دائم خواست با کاهش مصارف آب ، هم نسبت به کاهش هزینه های خود اقدام کنند و هم از ایجاد اختلال در روند تامین آب روستاها جلوگیری نمایند.نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب و فاضلاب استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس1
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.