عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » امضا توافق نامه همکاری سه جانبه مشترک بین سازمان جنگلها، بسیج مستضعفین و سپاه سه استان شمالی کشور


امضا توافق نامه همکاری سه جانبه مشترک بین سازمان جنگلها، بسیج مستضعفین و سپاه سه استان شمالی کشور

امضا توافق نامه همکاری سه جانبه مشترک بین سازمان جنگلها، بسیج مستضعفین و سپاه سه استان شمالی کشور

 

توافق نامه همکاری سه جانبه مشترک بین سازمان جنگلها، بسیج مستضعفین و سپاه سه استان شمالی کشورامضا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان،عبدالرحیم لطفی هدف از این توافق نامه را اینگونه بیان نمود: ارتقا ضریب حفاظت و صیانت از جنگلهای هیرکانی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری هدف اصلی این توافق نامه است.

وی در ادامه بیان داشت: حفاظت و صیانت از جنگلهای هیرکانی به منظور جلوگیری از قطع و حمل غیرمجاز درختان جنگلی و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی از وظایف اصلی این توافق نامه می باشد.

لطفی با اشاره به محورهای مشترک همکاری بین سه ارگان ملی افزود: براساس محورهای مشترک ذکر شده مقرر شد سپاه استان بر حسن انجام تعهدات شرکت های طرف قرارداد سازمان در حفاظت از جنگلهای هیرکانی نظارت داشته و با بهره گیری از روحیه بسیجی فرهنگ احیا و توسعه منابع طبیعی گسترش یابد.

وی اضافه کرد: طبق این توافق نامه مقابله با قطع درختان جنگلی و حمل غیرمجاز چوب و همچنین جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی و برخورد با متصرفین همکاری و تعامل مشترک بین سه دستگاه می طلبد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود به مستندسازی و فرهنگ سازی عمومی به منظور افزایش فرهنگ عمومی حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی نیز اشاره کرد.

عبدالرحیم لطفی تشکیل کمیته ی مشترک برنامه ریزی بین سه ارگان را ضرورت دانست و تصریح کرد:این کمیته هماهنگی متشکل از مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، فرمانده سپاه استان و مسئول بسیج سازندگی سپاه و فرمانده یگان حفاظت استان بوده که در جهت پیگیری و رفع مشکلات موجود در روند اجرای تفاهم نامه گام بر میدارند.

گفتنی ست که این تفاهم نامه به مدت یک سال قابل اجرا بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید می باشد.نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.