عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » صدور 8 مجوز گردشگری کشاورزی در گلستان در دست اقدام است


صدور 8 مجوز گردشگری کشاورزی در گلستان در دست اقدام است

صدور 8 مجوز گردشگری کشاورزی در گلستان در دست اقدام است

معاون گردشگری استان گلستان گفت: در دومین جلسه کمیسیون فنی گردشگری کشاورزی استان 8 پرونده گردشگری کشاورزی در سطح استان تائید شد و در حال تکمیل پرونده برای صدور پروانه بهره‌برداری است.
به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، یاسر قندهاری امروز سه‌شنبه 23 شهریورماه 1400 با اشاره به این‌که آغاز گردشگری کشاورزی به‌عنوان یکی از انواع جدید گردشگری با همکاری فعالان بخش خصوصی از استان گلستان رقم خورد، گفت: به دلیل برخورداری گلستان از اقلیم مناسب، زمین‌های مستعد و ظرفیت تولید ۹۲ گونه محصول کشاورزی می‌تواند به یکی از راهکارهای مؤثر افزایش درآمد فعالان بخش کشاورزی و گردشگری این استان شمالی تبدیل شود.
معاون گردشگری گلستان بیان کرد: استان گلستان با برخورداری از پتانسیل‌های بسیار در حوزه‌های گردشگری و کشاورزی زمینه توسعه مزارع گردشگری را دارا است و از سال گذشته که به‌نوعی این شکل از گردشگری با صدور اولین مجوز بهره‌برداری در گلستان رقم خورد، شاهد استقبال برای فعالیت هم‌استانی‌ها در بخش مزارع گردشگری هستیم.
او خاطرنشان کرد: در حال حاضر 74 متقاضی دریافت مجوز گردشگری کشاورزی در استان در مرحله تکمیل پرونده هستند و در دومین جلسه کمیسیون فنی گردشگری کشاورزی استان در سال جاری نیز 8 پرونده گردشگری کشاورزی در سطح استان تائید شد و در حال تکمیل پرونده برای صدور پروانه بهره‌برداری است.
قندهاری از صدور 8 پروانه بهره‌برداری مزرعه گردشگری در سطح استان خبر داد و یادآور شد: در حدود یک سال گذشته مجوز بهره‌برداری و فعالیت این تعداد مزرعه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 77 میلیارد ریال در سطح استان صادر شد و زمینه اشتغال برای حدود 126 نفر را فراهم ساخته است.
او تصریح کرد: گردشگری کشاورزی فرصتی برای توسعه روستاها، رونق کشاورزی و ایجاد فرصت‌های تفریحی سالم و آموزنده برای گردشگران داخلی و خارجی است. توسعه این نوع جدید از گردشگری در گلستان که از ظرفیت‌هایی نظیر اقلیم‌های گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی متنوع برخوردار است می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی به‌ویژه در سطح روستاها را فراهم سازد.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.