عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » 160 تن کنجاله سویا در شهرستان ترکمن ضبط و معدوم سازی شد


160 تن کنجاله سویا در شهرستان ترکمن ضبط و معدوم سازی شد

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ترکمن گفت: در راستای حفظ و حراست از سرمایه‌های دامی ضبط و معدوم سازی بیش از 160 تن  کنجاله سویا در شهرستان ترکمن انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گلستان، دکتر سعید پورقاز اظهار داشت: بازدیدها و نظارت‌های مستمر کارشناسان اداره دامپزشکی ترکمن بر روند تولید، توزیع و عرضه خوراک دام و طیور انجام می‌شود.
وی افزود: در صورت مشاهده فعالیتهای غیر مجاز و هرگونه تخلف بهداشتی با متخلفان این حوزه برابر قانون برخورد خواهد شد.
رئیس اداره دامپزشکی ترکمن گفت: پس از  دریافت گزارش از سوی مسئول فنی یک واحد تولیدی خوراک دام و طیور در شهرستان مبنی بر مشکوک بودن یک محموله دپو شده،بلافاصله کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی ترکمن از کارخانه‌ خوراک دام و طیور  مذکور بازدید و نسبت به بررسی  کارشناسانه محموله اقدام کردند.
وی ادامه داد: با بازرسی از این کارخانه میزان 160 تن کنجاله سویا شناسایی و با توجه به شرایط نامناسب نگهداری و تغییرات ارگانولیپتیکی ضبط و از چرخه مصرف در صنعت دام و طیور خارج و با هماهنگی با مدیریت پسماند شهرستان به صورت بهداشتی معدوم شد.
پورقاز تصریح کرد: رسالت مهم سازمان دامپزشکی کشور در امر حفظ و حراست از سرمایه‌های دامی و تلاش در راستای ارتقای سطح بهداشت عمومی و سلامت جامعه است و بر این اساس بازدیدها و نظارت‌های کارشناسان این اداره بر روند تولید، توزیع و عرضه خوراک دام و طیور و سایر موارد مربوط به مواد غذایی با منشاء دامی به صورت مستمر در حال انجام است.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل دامپزشکی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.