عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بیش از 7000 بازرسی استاندارد از فروشگاه های گلستان


بیش از 7000 بازرسی استاندارد از فروشگاه های گلستان

 مدیرکل استاندارد گلستان از انجام 7 هزار و 36 بازرسی از واحدهای صنفی استان گلستان 6ماهه نخست سال 1400 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، رضا دهدشتی زاده گفت: نظارت بر مراکز عرضه و فروشگاه ها، یکی از وظایفی است که استاندارد به موازات کنترل خطوط تولید و نظارت بر کالاها در مبدا، اجرا می کند.
دهدشتی در ادامه گفت: تکلیف ما از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، برای نظارت بر واحدهای صنفی استان گلستان، 6 هزار و 983 بازرسی بوده است که عملکرد ما در این حوزه، 7 هزار و 36 بازرسی و تحقق 101 درصدی برنامه محوله بوده است.
وی افزود: استان گلستان همچنین از سوی سازمان ملی استاندارد ایران مکلف به اخذ 270 نمونه کالا از بازار و آزمون این نمونه ها در سال گذشته بوده است که در 6 ماه ابتدای سال، 190 نمونه از بازار اخذ کرده و جهت آزمون به آزمایشگاه همکار ارسال شده است.
دبیر شورای استاندارد گلستان اظهار داشت: حدود 20 نفر از کارشناسان اداره کل و شرکت های بازرسی در انجام بازرسی از بازار دخیل هستند و این بازرسی ها اغلب در تیم های دونفره انجام می شود. 
مدیرکل استاندارد گلستان با اظهار رضایت از همکاری اصناف و فروشگاه ها در انجام بازرسی ناظران استاندارد، از سازمان صمت استان، فرمانداری ها و اصناف شهرستان ها نیز به خاطر این همکاری و توجیه واحدهای صنفی طی فعالیت یکساله خود، قدردانی نمود.
دهدشتی زاده در پایان به گلستانی ها یادآور شد در صورت مشاهده موارد مغایر با استاندارد در بازار، می توانند موضوع را از طریق سامانه تلفنی 1517 و یا پیامک 30001517 به اداره کل استاندارد گلستان اطلاع دهند و یا اینکه شخصا به کمک یک پیامک رایگان به شماره 10001517، از اعتبار و اصالت علامت استاندارد درج شده روی کالا، اطلاع حاصل نمایند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل استاندارد گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.