عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آغاز طرح امداد و نجات زمستانه ۱۴۰۰ در گلستان


آغاز طرح امداد و نجات زمستانه ۱۴۰۰ در گلستان

آغاز طرح امداد و نجات زمستانه ۱۴۰۰ در گلستان

 طرح امداد و نجات زمستانه 1400 از امروز با استفاده توان عملیاتی هلال احمر استان با مشارکت دستگاه های همکار و دخیل در طرح امدادونجات زمستانه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، فرهاد میقانی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط جوی حاکم بر فصل زمستان و مخاطرات ناشی از آن همچون سیل و آبگرفتگی معابر و محیط های شهری، برف و کولاک و زمین لرزه های احتمالی و با درنظر شیوع کرونا طرح امدادونجات زمستانه به مدت 115 روز با استقرار پست های موقت و آمادگی کامل تمامی پایگاه ها، پست ها و تیم های عملیاتی امدادونجات استان با مشارکت دستگاه های دخیل و همکار در طرح ملی امدادونجات زمستانه از تاریخ یکم آذرماه تا 25 اسفند سال جاری برگزار می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: هلال احمر استان با ظرفیت 12 شهرستان، 13 پایگاه امدادونجات بین شهری، 2 پست موقت امدادونجات، 2 پایگاه امدادونجات کوهستان، یک مرکز EOC، یک مرکز نگهدای سگ های تجسس(آنست)، یک مرکز واکنش سریع، 12 کشیک امدادونجات شعب تابعه، یک پایگاه امدادونجات هوایی در طرح امدادنجات زمستانه فعالیت می کنند. روزانه 107 نیروی عملیاتی، 19 آمبولانس، 11 خودروی نجات، یک فروند قایق، 11 ست هیدرولیک و 11 ست کوهستان آماده به کار هستند.
میقانی خاطر نشان کرد: شارژ انبارهای امدادی و پایگاه های امدادونجات به ویزه پایگاه های مستقر در مسیرهای کوهستان و برفگیر به بسته های غذایی 72 ساعته جهت اسکان در راه ماندگان ناشی از حوادث برف و کولاک، استقرار خودروی آرگو جهت پوشش حوادث خاص بر حسب ضرورت در محورهای مواصلاتی کوهستانی چهارباغ و خوش ییلاق، استقرار بالگرد امدادونجات به صورت مشترک دوره ای بین استان گلستان و مازندران از دیگر ظرفیت ها هلال احمر گلستان برای اجرای طرح امدادونجات زمستانه 1400 است.
تلفن اضطراری ندای امداد ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به درخواست های امدادی حادثه دیدگان است.
 

نام دستگاه ارسال کننده خبر : جمعیت هلال احمر گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.