عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » همایش ملی گردشگری کشاورزی به میزبانی گلستان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان خبر داد؛

همایش ملی گردشگری کشاورزی به میزبانی گلستان برگزار می‌شود

همایش ملی گردشگری کشاورزی به میزبانی گلستان برگزار می‌شود

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از برگزاری همایش ملی گردشگری کشاورزی و نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت گردشگری کشور در راستای معرفی ظرفیت‌های گلستان در حوزه مزارع گردشگری در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، احمد تجری روز دوشنبه اول آذرماه 1400 با اعلام این خبر گفت: به دلیل استقبال مزرعه‌داران استان از طرح گردشگری کشاورزی و میزان پروانه‌های بهره‌برداری صادرشده و بالأخص تعامل و همکاری بین دستگاهی در استان گلستان برای تسهیل و توسعه گردشگری کشاورزی، طرح برگزاری همایش مزارع گردشگری از سوی استان به معاون گردشگری کشور و دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ارائه شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان بابیان این‌که با تشریح طرح و مذاکرات صورت‌گرفته موافقت وزارت متبوع اخذ و برنامه‌ریزی لازم به‌سرعت انجام شد، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته استان گلستان از تاریخ سوم الی چهارم آذرماه میزبان همایش گردشگری کشاورزی و نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت‌گردی در حوزه گردشگری کشاورزی و خوراک خواهد بود.
او خاطرنشان کرد: همایش گردشگری کشاورزی با حضور مسئولان کشوری و استانی، اساتید گردشگری و نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت‌گردی در حوزه گردشگری کشاورزی و خوراک با شعار از مزرعه تا سفره با حضور مسئولان طبیعت‌گردی و کشاورزی ادارات‌کل استان‌ها و کارشناسان ستادی برگزار خواهد شد.
تجری بیان کرد: از اقدامات شاخص برنامه‌ریزی‌شده می‌توان به بازدید از چهار تیپ مزرعه گردشگری شاخص استان، آشنایی با معماری و فرهنگ میزبانی تعدادی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان و همچنین بازدید از برخی از جاذبه‌های میراث‌فرهنگی و طبیعی استان گلستان اشاره کرد.
او یادآور شد: با توجه به پیگیری‌های صورت‌گرفته اولین پروانه بهره‌برداری گردشگری کشاورزی کشور در شهریورماه سال 1399 در گلستان صادر و همچنین این استان میزبان برگزاری نخستین همایش انجمن فعالان گردشگری کشاورزی در خردادماه سال گذشته شد که مجموع این اقدامات، نگارستان ایران را به‌عنوان استان پیشرو در گردشگری کشاورزی و پایلوت این حوزه در کشور مبدل کرده است و تاکنون 15 واحد در سطح استان پروانه بهره‌برداری دریافت کردند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان تصریح کرد: با توجه به اینکه در سند آمایش دو حوزه گردشگری و کشاورزی به‌عنوان محور توسعه استان مشخص‌شده است در کنار هم قرار گرفتن این دو حوزه یقیناً می‌تواند در راستای معرفی ظرفیت‌ها، توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال تأثیر بسزایی داشته باشد.
او تأکید کرد: اجرای این همایش در استان علاوه بر شناساندن ظرفیت‌های موجود، موجب تقویت پتانسیل‌های همسو و متعاقباً توسعه گردشگری کشاورزی و طبیعت‌گردی خواهد بود که در بلندمدت زمینه تحقق گردشگری پایدار را فراهم خواهد ساخت.
 

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.