عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آغاز عملیات اجرایی پارک آبخیز استان و احیای اکوسیستم النگدره


آغاز عملیات اجرایی پارک آبخیز استان و احیای اکوسیستم النگدره

آغاز عملیات اجرایی پارک آبخیز استان و احیای اکوسیستم النگدره
 
 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اداره کل از آغاز عملیات اجرایی احیای اکوسیستم النگدره (پارک آبخیز ) خبر داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، مهندس لطفی تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۰ در بین ۴ گزینه موجود در سطح استان بعد از بررسی‌های انجام شده حوزه آبخیز النگدره شهرستان گرگان بعنوان پایلوت اجرای پروژه پارک آبخیز در استان گلستان انتخاب گردید.

 لطفی افزود: بر اساس دستورالعمل سازمانی حوزه های مشرف به شهرها و دارای مطالعات جمع آوری آبهای سطحی براساس بند ۳ تبصره ۱۳ قانون بودجه ۱۴۰۰ و مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری مصوب ۱۳۹۸ می‌توانند به عنوان گزینه اجرای عملیات پارک آبخیز قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: به طور اجمالی در پارک آبخیز اجرای عملیات آبخیزداری با هدف مدیریت سیلاب کنترل فرسایش و رسوب با جذابیت های فنی و مهندسی به مرحله اجرا در می آیند که علاوه بر تامین اهداف مطروحه پتانسیل مناسبی را نیز جهت تفرج و توسعه اکوتوریسم به همراه داشته باشند‌.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: در پروژه پارک النگدره به عنوان یک نوآوری منحصر به فرد در مقایسه با سایر پایلوت های پارک آبخیز در سراسر کشور زیر پروژه احیای اکوسیستم آبزیان بومی و ارتقاء تنوع زیستی نیز برای اولین‌بار در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس همکاری ها و هماهنگی های انجام شده با بخش تخصصی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه گنبد کاووس چشم‌انداز خوبی برای تحقق این بخش متصور است.

گفتنی است حوزه آبخیز جنگلی النگ‌دره  در جنوب شهر گرگان با مساحت ۱۲۰۰ هکتار قرار دارد که به جهت دسترسی مناسب به نقاط شهری  از پتانسیل گردشگری بالایی برخوردار است.نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.