عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پیگیری افزایش اعتبارات علاج بخشی سد وشمگیر در سفر رئیس‌جمهور به گلستان

در بازدید استاندارگلستان از سد وشمگیر عنوان شد:

پیگیری افزایش اعتبارات علاج بخشی سد وشمگیر در سفر رئیس‌جمهور به گلستان

 استاندار گلستان گفت: استفاده از ظرفیت کامل سد وشمگیر، به دلیل اتمام عمر مفید و رسوب گذاری، مقدور نیست اما با توجه به نقش بسزایی که در رفع مشکلات معیشتی دارد، در سفر رئیس جمهور پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، دکتر علی محمد زنگانه استاندار گلستان در بازدید از سد وشمگیر که با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی انجام شد، اظهار کرد: سد وشمگیر از ظرفیت های خوب منطقه است، اما به دلیل قدمت و رسوب گذاری، امکان استفاده از تمام ظرفیت این سد مقدور نیست.
وی بیان کرد: اما با توجه به نقش به سزایی که این سد در تأمین آب کشاورزی، اشتغال و رفع مشکلات معیشتی منطقه دارد، برای تکمیل طرح علاج بخشی آن تصمیماتی اتخاذ شد تا در سفر ریاست جمهوری مطرح و اعتبارات لازم برای اجرای ان در نظر گرفته شود.
مهندس سیدمحسن حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این بازدید بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده و در صورت جذب کامل اعتبار مورد نیاز ، این طرح تا سه سال آینده به پایان خواهد رسید.
وی ادامه داد: پیشنهاد تخصیص اعتبار برای علاج بخشی سد وشمگیر به هیات دولت داده شده تا در مصوبه های سفر پیش‌رو به گلستان قرار بگیرد.
به گفته  مهندس حسینی سد و شمگیر با ۵۲ سال قدمت دارای یک مخزن اصلی و سه مخزن فرعی ظرفیت ذخیره سازی ۹۵ میلیون مترمکعب آب بوده است اما طی سالیان اخیر با ورود رسوب به داخل مخزن سد ظرفیت آن به ۲۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.
وی گفت: طرح علاج بخشی سد وشمگیر تاکنون به پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد رسیده و با انجام آن ظرفیت ذخیره‌سازی آب از ۲۰ میلیون به ۳۷ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .