عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » توسعه مجتمع های تولیدی و خدماتی فرش دستبافت باعث رونق بازار می شود


توسعه مجتمع های تولیدی و خدماتی فرش دستبافت باعث رونق بازار می شود

 رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گلستان در دوره آموزشی فرش دستباف گفت : توسعه و ایجاد مجتمع های تولیدی و خدماتی فرش دستباف استان باعث اشتغالزایی و رونق بازارهای داخلی و خارجی می شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گلستان : دوره آموزشی فرش دستباف برای رابطین فرش در ادارات شهرستانی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان در سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب شهری واقع در النگدره گرگان برگزار گردید.

 مهندس قوانلو رئیس سازمان با حضور در جمع رابطین فرش شهرستانها و نظارت بر دوره آموزشی، ضمن تشکر از زحمات رابطین فرش شهرستانها گفت : با توجه به وجود بیش از 70 هزاربا فنده فعال و زحمتکش در استان و همچنین ثبت جهانی فرش ترکمن درسازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) و پتانسیل های موجود استان و بومی بودن این هنر و صنعت ، حمایت از این قشر الزامی می باشد .

 وی افزود: باید با تلاش و همکاری کلیه دست اندرکاران و حمایت سایر دستگاههای مرتبط و پرداخت تسهیلات کم بهره به بافندگان نسبت به توسعه و ایجاد مجتمع های تولیدی و خدماتی فرش دستباف در استان و فرهنگ سازی و ترویج مصرف فرش دستباف باعث پیشرفت در تولید فرش دستباف منطقه و اشتغالزایی و همچنین رونق در بازهای داخلی و خارجی گردید .

 مهندس حسن زاده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان در این جلسه گفت : جایگاه و نقش کارشناسان و رابطین فرش دستباف در شهرستانها در پیشبرد اهداف و ارتقاء هنرصنعت فرش دستباف استان بسیار مهم و تاثیر گذار است و این کارشناسان باید با سعی و تلاش مضاعف در سال جدید باعث شکوفائی بیشتر این صنعت در استان شوند .

 در ادامه توسط خانم عادلی عامل توسعه خوشه فرش دستباف از طریق(power point) آموزشهای لازم به رابطین فرش ارائه شد .

 درپایان جلسه مهندس حسن زاده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان ،فیاضی مسئول اداره فرش سازمان ، ابطحی مدیر عامل اتحادیه فرش دستباف روستائی و خانم عادلی، عامل توسعه خوشه فرش دستباف استان به سئوالات حاضرین در جلسه پاسخ دادند .

 

 

 

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : خلیلی
  • بازدید : 827
  • کد خبر : 9436