عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » جزئیات تشرف به زیارت اربعین 1401


جزئیات تشرف به زیارت اربعین 1401

 برای اربعین امسال ستاد مرکزی اربعین برنامه‌ریزی‌ها را متناسب با حضور میلیونی عاشقان حسینی تدارک دیده و شرط تشرف به عراق در ایام اربعین را تزریق دو دز واکسن کرونا و دُز یادآور و نام‌نویسی در سامانه سماح اعلام کرده است.

با توجه به اینکه ویزای عراق لغو شده است ،زائران بدون نیاز به دریافت روادید می‌توانند به زیارت حرم حسینی مشرف شوند و ثبت‌نام قطعی از بین افرادی است که در سامانه سماح پیش ثبت‌نام کرده اند.
بنابراین پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی از تاریخ 10/04/1401 لغایت 17/05/1401 از طریق سامانه سماح به نشانی (https://samah.haj.ir) یا مراجعه مستقیم به دفاتر خدمات زیارتی انجام می شود.

شرایط ثبت نام:
1- تزریق حداقل دو دز واکسن کرونا از شرایط تشرف می‌باشد و در صورتی که از زمان تزریق آخرین دز، شش ماه گذشته باشد، متقاضیان محترم می بایست نسبت به تزریق دز یادآور اقدام‌ نمایند؛ که در زمان ثبت نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام صورت می پذیرد؛ بدیهی است از ثبت نام قطعی متقاضیانی که شرایط واکسیناسیون اعلامی را نداشته باشند، جلوگیری می گردد. لذا از هم اکنون نسبت به تکمیل مراحل واکسیناسیون اقدام شود.
2-داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ اعزام الزامی است؛ در صورت لزوم نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام گردد.
نکات مهم :
1- ثبت اتباع خارجی توسط دفتر کفالت انجام می شود.
2- کودکان زیر 12 سال واکسن ندارند.
3-جهت ثبت اطلاعات ، می بایست مرز خروجی، تاریخ اعزام ( حداقل 7 شهریور) ، تاریخ بازگشت و نوع وسیله اعزام ( اتوبوس، شخصی و...) را انتخاب نمایید.
پس از پایان زمان پیش ثبت‌نام از متقاضیان اربعین، ثبت‌نام قطعی آغاز می‌شود و افرادی که پیش ثبت‌نام کرده باشند، می توانند از بعد از عاشورای حسینی ۱۸ مردادماه به بعد ثبت‌نام قطعی خود را در سامانه سماح انجام دهند.بر اساس پیش‌بینی ستاد اربعین، امسال میلیون ها ایرانی در ایام اربعین به عراق سفر می‌کنند. این امر در حالی است که سال گذشته عراق از پذیرش تعداد محدودی زائر ایرانی آن هم فقط به صورت هوایی موافقت کرد و سال ۹۹ نیز با توجه به شیوع کرونا هیچ زائر ایرانی در اربعین به عراق اعزام نشد.
لازم به ذکر است تا کنون بیش از 13500 نفر از استان گلستان در سامانه سماح جهت تشرف به اربعین حسینی ثبت نام کرده اند .

نام دستگاه ارسال کننده خبر : مدیریت حج و زیارت استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .