عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بیش از 7 هکتار اراضی ملی به ارزش 202 میلیارد ریال به بیت المال بازگشت

اجرای احکام و رفع تصرفات فوری توسط اداره کل راه و شهرسازی گلستان طی یک ماه اخیر؛

بیش از 7 هکتار اراضی ملی به ارزش 202 میلیارد ریال به بیت المال بازگشت

 

سرپرست معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت: در دی ماه سال جاری، بیش از هفت هکتار از اراضی دولتی به ارزش بیش از 202 میلیارد ریال در استان گلستان به مرحله ی اجرای احکام رسید.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، مهندس جمشید شعبانیان اظهار کرد: یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی با سازماندهی نیروهای در اختیار، ضمن اجرای طرح تشدید حفاظت از اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات، در حوزه رفع تصرفات و تعرضات از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن نسبت به رفع تعرض فوری و اجرای احکام قضایی از اراضی اداره کل راه و شهرسازی و اعاده به وضع سابق اقدام می کند.

وی افزود: این اداره کل  طی یک ماه اخیر، در راستای اجرای وظایف قانونی، با پیگیری از طریق مراجع قضایی و اخذ دستور و هماهنگی با کلانتری ها، نسبت به اجرای احکام بیش از هفت هکتار از اراضی گلستان در شهرهای بندر ترکمن و گرگان اقدام کرده است.

سرپرست معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: این اراضی دارای ارزش ریالی 202 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده و هم اکنون به بیت المال بازگرداننده شد.

مهندس شعبانیان همچنین تصریح کرد: همچنین یک قطعه زمین دارای معارض به مساحت 300 متر مربع در شهرستان گنبد شناسایی و اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به رفع تعرض فوری آن اقدام کرد.

وی با بیان اینکه این زمین دارای ارزش ریالی 15 میلیارد ریال می باشد، گفت: از ابتدای سال تا کنون 9 مورد رفع تصرف به مساحت بیش از 21 هکتار توسط یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی گلستان در نقاط مختلف استان صورت پذیرفته است.

سرپرست معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان در ادامه گفت: یگان حفاظت راه و شهرسازی استان با توجه به مسئولیت و وظایف خود با سودجویان و متعرضین به اراضی ملی و دولتی بدون اغماض و به صورت جدی و قانونی برخورد می کند.

مهندس شعبانیان در انتها یادآور شد: شهروندان نیز در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اموال بیت المال نقش مهمی داشته و می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد تصرف ، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی ضمن با تماس با شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل راه و شهرسازی گلستان:
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .