عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تشکیل هیئت اندیشه ورز اداره کل مدیریت بحران استان گلستان


تشکیل هیئت اندیشه ورز اداره کل مدیریت بحران استان گلستان

 

تشکیل هیئت اندیشه ورز اداره کل مدیریت بحران استان گلستان

با هدف ارتقاء توانمندی جامعه در امور پیش بینی و پیشگیری، کاهش خطر و آسیب پذیری، پاسخ موثر در برابر مخاطرات طبیعی، حوادث و بحران ها، تامین ایمنی، تقویت تاب آوری و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود تحقق این مهم در اداره کل مدیری بحران اقدام به تشکیل هیئت اندیشه ورز با ترکیب نخبگان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه های استان که دارای تخصص و علاقمند جهت مشارکت در مباحث علمی مرتبط با بحران بودند نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل مدیریت بحران اسان گلستان نشست هیئت اندیشه ورز استان با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان و نمایندگان دستگاه های عضو برگزار شد.
مدیرکل مدیریت بحران  ضمن تشریح قانون مدیریت بحران و  بیان مباحث و مشکلات  مرتبط با حوزه مدیریت بحران و ضرورت تشکیل مباحث و مشکلات کمیته های فنی (کمیته های چهار گانه) از اعضاء خواست : بر اساس تخصص و علاقمندی آمادگی خود را جهت  عضویت در یک یا چند کمیته اعلام نموده تا در جلسات کمیته های فنی که با مشارکت دستگاههای اجرایی عضو و ریاست مدیرکل مدیریت بحران هر دو ماه یکبار برگزار می گردد از نگاه تخصصی و علمی اساتید و نخبگان محترم استفاده گردد.
حاجی زاده در این نشست با بیان این مطلب که به فرموده مقام معظم رهبری (مدالظله العالی) هیئت اندیشه ورز در دوران دفاع مقدس (جنگ سخت) و همچنین دوران جنگ نرم که در عرصه وسیع تر نیز نیاز به هیئت های اندیشه ورز می باشد ایشان در ادامه با برشمردن برخی از ویژگی های شرایط بحرانی از جمله بالا بودن ضرورت تصمیم گیری، در شرایط سخت، کمبود اطلاعات ، مخدوشی شدن نظم و امنیت و ....تشکیل هیئت های اندیشه ورز که می تواند توفیقات دستگاه های اجرایی را تثبیت نمایند ضروری داشتند.
در ادامه اعضاء جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و تشکر از اداره کل مدیریت بحران خواستار تداوم نشست ها و همکاری ها گردیدند.

تشکیل هیئت اندیشه ورز اداره کل مدیریت بحران استان گلستانتأیید کننده خبر : مقسمی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : skavian
  • بازدید : 158
  • کد خبر : 104659