عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رامیان


جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رامیان

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رامیان

مدیرکل مدیریت بحران ضمن تشریح شرایط سیل خیزی استان و شهرستان به اقدامات انجام شده رودخانه های شهرستان و قرارگاه شهید لولایی (لایروبی رودخانه ها) اشاره نمود و به ادارات آب منطقه ای،راهداری و حمل و نقل جاده ای،شهرداری و دهیاری ها تاکید نمود تا فرصت جذب اعتباری وجود دارد از ظرفیت اعتباری قرارگاه شهید لولایی استفاده نمایند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل مدیریت بحران استان گلستان جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رامیان به ریاست سیدعلی مهاجر معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار و سرپرست فرمانداری رامیان و با حضور نعمت اله حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران، مدیرعامل جمعیت هلال احمر،رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان و مجموعه مدیران در محل بخشداری فندرسک برگزار شد. در این جلسه مخاطرات سیل،حریق جنگل‌ها و مراتع،سایت اسکان اضطراری،بیمه منازل مسکونی در حوادث و مشکلات معدن زغال‌سنگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی با تشکر از اقدامات صورت گرفته در آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها افزود: در حوزه شهرستان قبل از مواجهه با حریق های تابستانه و پاییزه منابع طبیعی شهرستان با احصاء مناطق پرخطر و برنامه ریزی لازم برای مقابله با بحران در آن مناطق از قبل آمادگی لازم را داشته باشند.
حاجی زاده گفت: به جهت بهره مندی از ظرفیت قانونی مدیریت بحران(ماده ۲۰ فداکار خدمت) نیروهای مردمی اعزامی از قبل ساماندهی و آموزش دیده و از طریق آن مجموعه برای انجام ماموریت اعزام تا در صورت حادثه از ظرفیت قانونی مدیریت بحران استفاده نمایند.
ایشان همچنین خاطر نشان کرد: با عنایت به افزایش آمار غرق شدگی(حوضچه آبشار شیرآباد،چشمه گل) و سایر آبندان ها خواستار تخصیص تجهیزات غواصی برای آتش نشانی شهرستان شد.

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رامیان

 

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رامیانتأیید کننده خبر : مقسمی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : skavian
  • بازدید : 139
  • کد خبر : 105089