عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » زنان در انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی نقش آفرینی کنند

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در مراسم نمادین زنگ انقلاب گفت:

زنان در انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی نقش آفرینی کنند

زنان در انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی نقش آفرینی کنند

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در مراسم نمادین زنگ انقلاب، با اشاره به گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: با توجه به شکاف بین نسلی نوجوانان امروز و نسل انقلاب، ضروری است زنان و مادران به عنوان قشر تاثیرگذار در جامعه و خانواده قدم پیش نهاده و با انتقال ارزش ها و فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی نقش آفرینی کنند.
الهه غیناقی در تبیین جایگاه زنان بعد از پیروزی انقلاب به خصوص در عرصه مشارکت سیاسی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، قانون اساسی جمهوری اسلامی تا حد زیادی فرصت های برابری را برای زنان و مردان برای ایفای نقش در مسئولیت های بالای مملکتی در نظر گرفت.
وی افزود: با وجود چنین نظام حقوق سیاسی و همچنین فرهنگ سیاسی مشارکتی، شرایط مهیا گشت که زنان بتوانند حضور خود را در عرصه‌های مختلف به خصوص در عرصه سیاسی به اثبات برسانند.
غیناقی با تأکید بر تغییر نگرش نسبت به زن در جریان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی به عنوان رهبر انقلاب با عدم پذیرش نگاه سنتی نسبت به زن و ایجاد نگرشی نو، زمینه رهایی زنان از بند باورهای غلطی که در ساحت دین ریشه دوانده بود را مهیا نمود تا زنان با پی بردن به ارزش واقعی خویش توانایی های بالقوه خود را در عرصه های مختلف به خصوص عرصه مبارزه به منصه ظهور برسانند.
وی حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و انتقال آن به نسل های بعد را مهمترین نقش زنان در تداوم انقلاب دانست، و افزود: دانش آموزانی که مباحث ارزشهای انقلاب را به صورت نمادین و شعاری می شنوند، به دلیل تغییر ساختار جامعه، شاید نتوانند درک درستی از آرمان های انقلاب داشته باشند اما مادران و معلمان با بازگشت به ریشه تاریخی این وقایع و اتفاقاتی که رخ داده می توانند آن ها را با بنیان های تفکر مبارزه با استکبار و ظلم در جهان آشنا کنند.
شایان ذکر است: به منظور تجدید میثاق با آرمان های شهداء و امام راحل، مراسم نمادین زنگ انقلاب، همه ساله به مناسبت سالگرد ورود امام خمینی(ره) به کشور و آغاز دهه فجر در مدارس سراسر کشور نواخته می شود.

زنان در انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی نقش آفرینی کنند

 تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 152
  • کد خبر : 56922