عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » عملکرد جزیره ای از اثر گذاری کار در عرصه فرهنگ می کاهد

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در اولین جلسه اتاق فکر فرهنگ:

عملکرد جزیره ای از اثر گذاری کار در عرصه فرهنگ می کاهد

عملکرد جزیره ای از اثر گذاری کار در عرصه  فرهنگ می کاهد

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در اولین جلسه اتاق فکر فرهنگ با تاکید بر ضرورت انسجام دستگاه های فرهنگی تصریح کرد: درصدد هستیم برای جلوگیری از عملکرد جزیره ای و موازی کاری با انعقاد تفاهم نامه هایی با دستگاه های فرهنگی، برنامه ها و اولویت های حوزه زنان و خانواده ی سال 98 را تدوین کنیم.
الهه غیناقی از لزوم رایزنی با مراجع بالادستی برای حل برخی از چالش های فرهگی استان خبر داد و گفت: جلساتی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و یا معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای ارتقای وضعیت زنان استان برگزار خواهیم کرد.    
وی با اشاره به اهداف اتاق فکر فرهنگ اظهار کرد: این اتاق فکر به ریاست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط و صاحب نظران این حوزه به منظور بررسی و ارائه راهکارهای برون رفت از چالش های موجود در این حوزه برگزار می گردد.
غیناقی در ادامه، از تشکیل اتاق فکر فرهنگ در شهرستان های تابعه ذیل اتاق های فکر استانی خبر داد و گفت: در شهرستان ها اولویت ها بر اساس فرهنگ بومی هر منطقه تعیین می گردد.
رئیس اتاق فکر فرهنگ با اشاره به لزوم استفاده از همه نظرات و آرا در این اتاق فکر تبیین کرد: همه بانوان استان گلستان بدون هیچ سوگیری و تعصبی در برنامه های فرهنگی لحاظ خواهند شد.
غیناقی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت پژوهش در خصوص بررسی علل و ریشه آسیب های حوزه فرهنگ اشاره کرد و افزود: با استفاده از تجربیات صاحبنظران راهکارهای برون رفت از چالش های فرهنگی طبقه بندی می شوند. 
وی افزود: برخی از راهکارهای موجود، در حیطه اختیارات دستگاه های اجرایی است که با انعقاد تفاهم نامه هایی با دستگاه های فرهنگی درصدد هستیم با جلوگیری از عملکرد جزیره ای و موازی کاری، در تدوین برنامه های سال 98 اولویت های حوزه زنان و خانواده را عملیاتی کنیم.
سرپرست دفتر بانوان و خانواده استانداری از لزوم رایزنی با مراجع بالادستی برای حل برخی از چالش های فرهگی استان خبر داد و گفت: جلساتی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و یا معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای ارتقای وضعیت زنان استان برگزار خواهیم کرد.
شایان ذکر است دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در راستای جلوگیری از موازی کاری و انسجام فعالیت های دستگاه های اجرایی اتاق های فکر ششگانه ای را به دبیری دستگاه های اجرایی مرتبط و با حضور صاحب نظرانی از شورای راهبردی زنان استان، خبرنگاران و سازمان های مردم نهاد، تشکیل داده است.

عملکرد جزیره ای از اثر گذاری کار در عرصه  فرهنگ می کاهد

عملکرد جزیره ای از اثر گذاری کار در عرصه  فرهنگ می کاهدتأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 64
  • کد خبر : 57378