عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » کارگاه آموزشی خانواده مطهر در گلستان برگزار شد


کارگاه آموزشی خانواده مطهر در گلستان برگزار شد

کارگاه آموزشی خانواده مطهر در گلستان برگزار شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و ستاد اقامه نماز کشور کارگاهی برای آموزش بانوان شاغل در استانداری،کارشناسان و مشاوران امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی با موضوع تقویت روح معنویت و نماز در خانواده ها برگزار شد.
الهه غیناقی تصریح کرد: این کارگاه به صورت کاربردی در حوزه نماز و خانواده و شیوه های فرهنگ سازی نماز در خانواده طراحی شده است.
وی آشنایی والدین با نیازهای درونی و دینی فرزندان و پاسخگویی به آنان، ارتقاء مهارت عملی بانوان برای توانمندسازی خانواده در جذب فرزندان به نماز و تقویت نقش الگویی مادران و بانوان در خانواده را از جمله اهداف برگزاری این کارگاه برشمرد.
غیناقی از جمله آسیب ‌های موجود در خانواده‌ های امروزی را کمرنگ شدن امور معنوی یا دست کم حاکم نبودن روح معنویت بر خانه دانست و اظهار کرد:  توجه به نماز در خانواده، جوی معنوی را در آن محیط حکم ‌فرما می ‌کند و در خانه‌ای که تکیه گاه و پشتیبان خود را خدای متعال می‌دانند، فضا سرشار از معنویت و یاد او خواهد بود.
وی ضمن تأکید بر مودت و رحمت به عنوان اساس خانواده از منظر قرآن کریم تصریح کرد: از راه‌ های افزایش محبت، دین ‌داری است و از آیات و روایات به دست می ‌آید که ستون دین و دین داری نماز است؛پس از کارکردهای نماز در خانواده افزایش محبت است. از طرف دیگر، بسیاری از اختلافات درون خانواده در رذایل اخلاقی ریشه دارد، رذایلی مانند تکبر، غرور، کم صبری و... . خدای متعال برای زدودن این بداخلاقی‌ها، انسان را به توجه به ذات الهی و ارتباط با او به ویژه با نماز فراخوانده است.
استاد این کارگاه آموزشی حجت الاسلام ابراهیمی مدرس مرکز تخصصی نماز قم و از اساتید دانشگاه و حوزه علمیه نکات مهم و کاربردی در خصوص ارتقاء مهارت عملی بانوان برای توانمندسازی خانواده در جذب فرزندان به نماز و تقویت نقش الگویی مادران و بانوان در خانواده را ارائه کرد.
گفتنی است: تفاهم نامه مذکور جهت برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی خانواده مطهر در سطح کشور بین معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و رییس ستاد اقامه نماز کشور به امضا رسیده  است.

کارگاه آموزشی خانواده مطهر در گلستان برگزار شد

 

کارگاه آموزشی خانواده مطهر در گلستان برگزار شد
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 126
  • کد خبر : 58680