عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تجربیات سیل گلستان در اختیار استان های دیگر قرار می گیرد


تجربیات سیل گلستان در اختیار استان های دیگر قرار می گیرد

تجربیات سیل گلستان در اختیار استان های دیگر قرار می گیرد

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گفت: تجربیات امدادرسانی و حمایت از زنان و کودکان سیل زده گلستان به عنوان یک تجربه مستند در اختیار استان های دیگر قرار می گیرد.
به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ الهه غیناقی روز یکشنبه در سومین جلسه اتاق فکر کودک استان گلستان اظهار داشت: دستگاه ها و نهادهای فعال در سیل برای افزودن بر غنای این مجموعه مستند، تجریبات خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
وی همچنین بر لزوم توجه بیشتر به قشر آسیب پذیر زنان و کودکان سیل زده اشاره کرد و گفت: این گروه بیش از بقیه در معرض آسیب و خطر روحی و روانی هستند که پایه گذاری سیاست های هدفمند و اصولی می تواند مانع از رواج مشکلات روحی این گروه ها گردد.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به رواج مصرف مواد مخدر بین دانش آموزان اشاره کرد و گفت: مربیان و معلمان باید در مورد تبعات سوء مصرف مواد مخدر آگاهی کامل داشته باشند تا در صورت مشاهده علائم اولیه نسبت به کنترل و مهار آن اقدام کنند.
غیناقی ادامه داد: از مسائل مهم حوزه کودکان و نوجوانان، نحوه تغذیه آنان است که لازم است دانشگاه علوم پزشکی با اطلاع رسانی درست و دقیق اصلاح اشتباهات رایج تغذیه را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهد.
وی با اشاره به این که خلاء اجرای کارهای فرهنگی اجتماعی در روستاها مشهود است گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به همراه دانشگاه علوم پزشکی و با استفاده از ظرفیت شبکه های بهداشت روستایی و بهورزان و دهیاران می توانند این جای خالی را پر کنند.


تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 50
  • کد خبر : 60886