عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » باید توجه ویژه به سرفصل های بودجه ای ایمنی و آتش نشانی شهرداری ها شود

مدیرکل شهری و شوراهای استانداری گلستان:

باید توجه ویژه به سرفصل های بودجه ای ایمنی و آتش نشانی شهرداری ها شود

مدیرکل شهری و شوراهای استانداری گلستان گفت: توجه ویژه به سرفصل های بودجه ای ایمنی و آتش نشانی شهرداری ها شود.

طیبه خلیلی ظهر شنبه 15 تیر در نشست گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری که با حضور استاندار گلستان ، معاون هماهنگی امور عمرانی و شهرداران و دهیاران سراسر استان برگزار شد، اظهار کرد: ۵۳ درصد جمعیت استان در شهرها زندگی می کنند و بودجه سال گذشته شهرها ۴۷۰ میلیارد تومان بوده که در سال جاری به ۵۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۶ درصد بودجه ۹۷ تحقق یافت، افزود: سه هزار و ۸۸۵ کارمند و کارگر در بدنه شهرهای استان به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانی فعالیت می کنند.

خلیلی گفت: اداره کل شهری و شوراها کمیته های مختلف بازرسی، عوارض، حقوقی، آتش نشانی، فناوری اطلاعات و شورای اداری و استخدامی را تشکیل داده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ بازرسی و سرکشی از شورها و شهرداری های استان در سال ۹۷ داشتیم، اضافه کرد: هشت شهرداری استان فاقد هرگونه درآمد پایدار هستند.

خلیلی گفت: دو شهرداری استان از پمپ بنزین، ۱۲ شهرداری از سنگ شکن و چهار شهرداری کارخانه آسفالت دارند.

وی تصریح کرد: ۲۵ میلیارد تومان هم برای تهیه قیر به شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر در سال گذشته اختصاص یافت.

خلیلی با بیان اینکه در سال ۹۸ تاکنون ۳۱ میلیارد تومان به شهرداری های استان از قِبل ارزش افزوده و سیل کمک شده است، گفت: شهرداری های استان در سیل همراه ترین بخش در زمینه همکاری با مدیریت بحران بوده بنابراین باید در سرفصل های بودجه توجه ویژه به تقویت ایمنی و آتش نشانی و بحران آنها شود.بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0