عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » کاهش کودک همسری نیازمند حمایت قضایی از کودکان است


کاهش کودک همسری نیازمند حمایت قضایی از کودکان است

کاهش کودک همسری نیازمند حمایت قضایی از کودکان است
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در استان گلستان گفت: کاهش کودک همسری نیازمند تقویت حمایت قضایی از کودکان، افزایش قانونی سن رشد و آگاهی‌رسانی به خانواده‌ها است.
محمود عباسی روز چهارشنبه در پانزدهمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در گرگان اظهار داشت: کودک آزاری، خشونت علیه کودکان، کودکان بازمانده از تحصیل و کودک همسری از جمله آسیب‌های جدی کودکان در استان‌های کشور است که رعایت دقیق قوانین و مقررات از تعداد این آسیب ها کم خواهد کرد.
وی بیان کرد: مسائل و مشکلات کودکان استان های مختلف کشور شناسایی و احصاء شده و با برنامه ریزی دقیق در راستای رسیدگی به آن‌ها اقدام خواهد شد.
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری همچنین بر ضرورت اقدام آگاهانه و هدفمند برای رفع آسیب ها تاکید کرد و گفت: حل مشکلات اجتماعی در گرو اتخاذ تصمیمات برآمده از جامعه و دوری کردن از رویکردهای سیاسی، نظامی، امنیتی و انتظامی است.
عباسی با اشاره به شناسایی ۷۰ هزار کودک کار در کشور گفت: وضعیت کلی کودکان در بعضی از استان های کشور مطلوب بوده اما در برخی از استان های شرایط کودکان نامناسب است.
وی بر ضرورت کنترل فضای مجازی در کشور تاکید کرد و گفت: در سال های اخیر فضای مجازی و فعالیت‌های این حوزه به خوبی کنترل نشده که نتیجه آن بروز مشکلات و گسترش آسیب های ناشی از آن است.
معاون وزیر دادگستری با اشاره به اینکه کارهای بر زمین مانده در حوزه حقوق کودک زیاد است، گفت: نگاه به کودک باید ویژه باشد زیرا کودکان در معرض آسیب های متعدد و مداومی قرار دارند و به دلیل فقدان توان دفاع از حقوق خود، همواره مورد ظلم قرار می گیرند.

کاهش کودک همسری نیازمند حمایت قضایی از کودکان است

 

کاهش کودک همسری نیازمند حمایت قضایی از کودکان است


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 65
  • کد خبر : 66991