عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده استان گلستان برگزار شد


کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده استان گلستان برگزار شد

کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده استان گلستان برگزار شد
در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده استان، غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: اولویت این دفتر در سال جاری حمایت از تولید و اشتغال خانگی و کارآفرینی بانوان با رویکرد مهارت آموزی خواهد بود.
امروز چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده استان که به ریاست دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان برگزار شد، ضمن ارائه گزارش و چالش های سال ۱۳۹۸ ، طرح و برنامه های آتی حوزه بانوان در ۱۳۹۹ مورد بررسی قرار گرفت.
الهه غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با عرض تسلیت ایام سوگواری امام علی (ع) و با اشاره به لیالی پربرکت قدر، این فرصت های معنوی را راهی برای ارتقای تاب آوری سازنده ی خانواده ها دانست.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان اولویت این دفتر را در سال جاری حمایت از اشتغال خانگی و کارآفرینی بانوان با رویکرد مهارت آموزی عنوان و تصریح کرد: طرح بانویار، استارتاپ ویژه بانوان خلاق و ارائه تسهیلات به زنان تحت پوشش کمیته امداد از جمله طرح های موفق سال گذشته بوده که در سال جاری ادامه پیدا خواهند کرد.
وی در خصوص طرح بانویار که سال گذشته با همکاری فرمانداران و مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری در ۴۸ روستا جهت حمایت از اشتغال بانوان اجرا شد، گفت:《بانویار》بر مهارت آموزی و خودباوری بانوان متمرکز بود و فاز دوم آن در سال جاری با تاکید بر ایجاد صندوق های خرد زنان روستایی با همکاری جهاد کشاورزی در دست اقدام است.
غیناقی در ادامه با اشاره به طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در راستای حمایت از مشاغل خانگی اجرا شد افزود: در این طرح ۲۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در دوره های مهارت آموزی آموزش دیده و اکنون در حال فعالیت هستند؛ همچنین فاز دوم این طرح با توانمندسازی ۲۸۰ زن سرپرست خانوار با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در حال اجرا می باشد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یکی از عمده ترین مشکلات حوزه اشتغال خانگی و کارآفرینی بانوان را عدم وجود بازارچه‌های محلی و دائمی در شهرستانهای تابعه جهت عرضه و فروش محصولات عنوان و ابراز امیدواری کرد؛ در سال جدید با همکاری فرمانداران و شهرداران ایجاد این بازارچه ها در سراسر استان محقق شود.

کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده استان گلستان برگزار شد
 
کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده استان گلستان برگزار شد
 
کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده استان گلستان برگزار شد

تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 38
  • کد خبر : 72753
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.