عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » طرح غربالگری سلامت زنان تدوین شد


طرح غربالگری سلامت زنان تدوین شد

طرح غربالگری سلامت زنان تدوین شد

طرح غربالگری سلامت زنان بویژه زنان سرپرست خانوار با محوریت و همکاری مشترک مدیریت درمان تامین اجتماعی استان و دفتر بانوان و خانواده استانداری گلستان تدوین و بررسی شد.

 

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گلستان در نشست با نماینده مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اظهار داشت: توجه به سلامت زنان در حفظ بنیان خانواده حائز اهمیت است، که این مسئله در مورد زنان کم ‌درآمد سرپرست خانوار، به عنوان عنصر کلیدی انسجام خانواده بسیار مهم‌تر به نظر می‌رسد.
دکتر رمضانی نماینده مدیریت درمان تامین اجتماعی استان نیز در این نشست ضمن تشکر از حمایت های استانداری بویژه دفتر بانوان و خانواده طی سخنانی گفت: این طرح برای زنان مددجوی سرپرست خانوار بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که دارای دفترچه بیمه تامین اجتماعی باشند بصورت رایگان اجرا خواهد شد.
وی هدف از اجرای این طرح را سنجش سلامت زنان سرپرست خانوار کم‌درآمد که توان مالی کافی برای انجام معاینات لازم را ندارند، عنوان و ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک این طرح برای زنان سایر بخش‌های استان نیز اجرایی گردد.
رمضانی افزود: در این طرح بر اساس آخرین شیوه‌نامه‌های غربال‌گری سرطان‌ها، معاینات و آزمایش‌های ماموگرافی، سونوگرافی، در صورت لزوم انجام و پس از آماده شدن نتایج معاینات، پرونده پیگیری تشکیل شده و افراد در سال‌های بعد نیز تحت کنترل‌های غربال‌گری قرار می‌گیرند.
نماینده مدیریت درمان تامین اجتماعی استان تاکید کرد: این طرح در راستای سلامت مادران و اهمیت پیشگیری اولیه از بیماری‌های شایع زنان شروع شده و در صورت وجود بیماری، اقدامات درمانی بیماران نیز انجام خواهد شد.
وی نیز با اشاره به اهمیت بررسی و غربال‌گری سرطان‌های شایع زنان، آموزش زنان در خصوص مراقبت‌های سلامت و انجام تست‌ها و معاینات منظم را یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش سرطان در بین زنان دانست.
گفتنی است در آینده ای نزدیک این طرح در کارگروه اجتماعی سلامت و خانواده به ریاست استاندار گلستان ارائه خواهد شد و بدون تردید توجه و حمایت ویژه اعضای کارگروه در اجرای موفق این طرح، موجبات ارتقای سلامت زنان در استان را فراهم خواهد آورد.

طرح غربالگری سلامت زنان تدوین شد


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 270
  • کد خبر : 73872
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.