عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری از تولیدات بانوی روستایی در شهرستان گالیکش


بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری از تولیدات بانوی روستایی در شهرستان گالیکش

بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری از تولیدات بانوی روستایی در شهرستان گالیکش

به مناسبت روز روستا و عشایر و حمایت از اشتغال بانوان روستایی،الهه غیناقی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان از تولیدات بانوی روستایی تحت حمایت انجمن زنان نو اندیش گالیکش بازدید کرد.

خانم صوفی در روستای خمرآباد از توابع گالیکش، با داشتن همسر پیر و از کارافتاده و یک فرزند قطع نخاع، مسئولیت خانواده را بر عهده دارد و با حمایت انجمن زنان نو اندیش گالیکش، با پرورش مرغ محلی امرار معاش می کند.
انجمن زنان نواندیش گالیکش با ۶ سال سابقه فعالیت در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی حوزه صنایع دستی و گردشگری با برگزاری دوره های رایگان آسیب شناسی و آسیب زدایی در سطح شهرستان و روستاهای اطراف توانسته بستر خوبی جهت توانمند سازی بانوان و حمایت از اقشار آسیب دیده فراهم آورد. 
این انجمن با توجه به شرایط بحرانی جامعه متاثر از پیامدهای شیوع ویروس کرونا و بر اساس مسئولیت اجتماعی، از حدود سه ماه پیش صندوقی با عنوان برکت با هدف ایجاد اشتغال برای نیازمندان و جمع آوری متکدیان راه اندازی کرده که با جمع آوری کمکهای مردمی و نیاز سنجی های صورت گرفته هر ماه برای خانواده های محروم در سطح روستاهای تابعه شهرستان ایجاد اشتغال می کند.
الهه غیناقی با تقدیر از خدمات ارزشمند این انجمن، آن را قابل تسری در دیگر شهرستان های استان قلمداد کرد و افزود: استفاده از ظرفیت زنان در سازمان های مردم نهاد و مشارکت آنان، علاوه بر ارتقای سطح آگاهیِ اجتماعی بانوان، موجب رفع بسیاری از چالش های اجتماعی نیز خواهد شد.

بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری از تولیدات بانوی روستایی در شهرستان گالیکش 


 

تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 38
  • کد خبر : 77342
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.