عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » توانمندسازی ۲۰۰ زن سرپرست خانوار در گلستان

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان خبر داد؛

توانمندسازی ۲۰۰ زن سرپرست خانوار در گلستان

توانمندسازی ۲۰۰ زن سرپرست خانوار در گلستان

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان از اشتغال ۲۰۰ نفر در استان در راستای اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد.

الهه غیناقی در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از سال ۹۸ طبق تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت کار و جهاد دانشگاهی در سطح کشور آغاز شد. سهمیه استان گلستان در این طرح، توانمندسازی ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار در نظر گرفته شد.
وی بیان کرد: توانمندسازی و خودکفایی اقتصادی این زنان که پشت نوبتی‌های کمیته امداد و بهزیستی بودند، با آموزش در رشته‌های مختلف مشاغل خانگی از جمله خیاطی در دستور کار قرار گرفت. این گروه از بانوان پس از توانمندسازی، توسط پیشرانان جهت تولید و بازار فروش حمایت شدند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان هدف از اجرای این طرح را بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، تکمیل زنجیره ارزش و بالابردن درآمد متقاضیان برشمرد.
غیناقی افزود: در راستای اجرای این طرح، شناسایی افراد، مشاوره، استعداد سنجی، آموزش و اتصال به بازار این ۲۰۰ زن سرپرست خانوار انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این طرح در قالب‌های مختلف قابل اجرا است، گفت: در حال حاضر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در حال اجرا است و زنان سرپرست خانوار در این طرح در اولویت قرار دارند. مرحله ثبت‌نام در این طرح تا پایان مهر ماه ادامه دارد.

تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : نصرتی
  • بازدید : 55
  • کد خبر : 77422
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.