عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » توجه به روستاها از اولویت های توزیع اعتبارات امسال گنبدکاووس است

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس:

توجه به روستاها از اولویت های توزیع اعتبارات امسال گنبدکاووس است

توجه به روستاها از اولویت های توزیع اعتبارات امسال گنبدکاووس است

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به توزیع اعتبارات امسال تملک دارایی های شهرستان گفت: در توزیع این اعتبارات، اولویت های شهرستان از جمله توجه به مناطق روستایی و محروم و تامین آب و برق مورد توجه قرار گرفته است.
عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای اداری گنبدکاووس افزود: تامین زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه، اتمام پروژه های نیمه تمام و همچنین تامین اعتبارات مورد نیاز دستگاه های خدمات رسانی که مردم مطالبات و انتظارات بیشتری از آنها دارند از دیگر اولویت های شهرستان در توزیع اعتبارات بوده است.
وی با اشاره به سفر روز گذشته رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و هیات همراه به گنبدکاووس گفت: این هیات به ریاست محمدرضا عارف و با حضور شماری از معاونان وزرا انجام شد و ظرفیت ها و مشکلات واحدهای دانشگاهی، مراکز فنی و حرفه ای و حوزه آموزش و پرورش شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار گنبدکاووس افزود: قول مساعد برای پیگیری ایجاد دانشکده علوم پزشکی در گنبدکاووس از جمله دستاوردهای سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به گنبدکاووس بود.
وی افزود: ارتقای کمی و کیفی واحدهای دانشگاهی شهرستان از جمله بررسی موضوع اعطای امتیاز واحد بین الملل برای دانشگاه پیام نور گنبدکاووس و بازسازی و نوسازی ساختمان دانشگاه فرهنگیان از دیگر مواردی بود که قول مساعد برای تحقق آنها داده شد.
معاون استاندار گلستان با اشاره به پروژه های افتتاح شده در هفته دولت گفت: در این هفته، افتتاح و کلنگ زنی 519 طرح با اعتبار قریب به دو هزار و 680 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 564 نفر انجام شد که تنها تعداد 28 پروژه آن کلنگ زنی بود.
کریمی گفت: این آمار گویای موضوع است که پروژه های امسال هفته دولت در مقایسه با سال گذشته از رشد 2/5 برابری برخوردار است که نشان از نگاه ویژه دولت برای توسعه منطقه دارد.
معاون استاندار گلستان با اشاره به تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه برون، این اقدام را تحقق یکی از خواسته های مهم مردم منطقه توصیف کرد.
وی با بیان اینکه این اتفاق نتیجه پیگیری های قابل تقدیر مجمع نمایندگان گلستان به ویژه نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس و نیز استاندار گلستان و سایر مدیران است، بر تلاش مدیران شهرستان برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای فعالیت مطلوب منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه برون با توجه به اهمیت آن در توسعه و پیشرفت شهرستان و استان گلستان تاکید کرد.
امام جمعه گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: بی اثر کردن توطئه های دشمنان بویژه در زمینه مسائل اقتصادی، علاوه بر انجام خدمت اثرگذار به مردم، نیازمند اقداماتی است که به تقویت روحی و روانی مردم در عرصه دفاع اقتصادی منجر شود.
حجت الاسلام محمود ترابی افزود: حضور پررنگ مسئولان در صحنه های مختلف همراهی آنان با مردم از جمله اقداماتی است که می تواند روحیه مقاومت در مردم را تقویت کند و مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند.
وی با اشاره به انجام سفر حج خود و با استناد به روایات اسلامی گفت: گفت: ادای فریضه حج باید با هدف استحکام پایه های دین باشد و افزون بر آن از حج به عنوان جهاد کوچک تعبیر شده و سختی هایی که در اعمال آن نهفته است گویای این نکته است که تحمل سختی ها در راه اهداف مقدس، نوعی عبادت برای انسان مومن است.
سرهنگ رمضانعلی قاسم پور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس نیز در این نشست گزارشی از رزمایش محمدرسوالله 2 و اردوهای جهادی به حاضرین ارائه کرد


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 73
  • کد خبر : 50480