عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نشست هماهنگی کمیسیون آموزش مجلس با فرماندار گمیشان برگزار شد

به منظور بررسی وضعیت مدارس سطح شهرستان در سیل؛

نشست هماهنگی کمیسیون آموزش مجلس با فرماندار گمیشان برگزار شد

نشست هماهنگی کمیسیون آموزش مجلس با فرماندار گمیشان برگزار شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ به منظور بررسی وضعیت مدارس سطح شهرستان در سیل، نشست هماهنگی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش با فرماندار گمیشان برگزار شد.

توماج در این نشست گفت: از برخی مدارس مرکز شهرستان در سیل بعنوان اسکان اضطراری استفاده شد.
وی افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی منطقه و رطوبت بالای منطقه لزوم نوسازی مدارس فرسوده خصوصاً مدارس آسیب دیده ضروری است.
توماج یادآور شد: قرار گرفتن گمیشان در لیست 31 شهرستان کمتر توسعه یافته شهرستان های کشور فرصت مناسبی برای توجه ویژه به این منطقه می باشد.
فرماندار گمیشان اضافه کرد: 32 مدرسه در سطح شهرستان گمیشان در سیل دچار خسارت شده است.
وی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس شهرستان نیز گفت: 3 مدرسه در سطح شهرستان دچار خسارت یا آبگرفتگی کامل شده که دانش آموزان این مدارس به شیفت مخالف مدارس دیگر یا کانکس منتقل شدند.
توماج ادامه داد: در شهر گمیش تپه دانش آموزان دبستان حمید آخوند قولی به کانون عبدیجان آخوند نبوی نژاد، دانش آموزان مدرسه محمد ولی کمینه به شیفت مخالف مدرسه شیدایی و کانکس و در سیمین شهر نیز دانش آموزان دبستان ترکمن به شیفت مخالف دبیرستان خدیجه کبری(س) منتقل شدند.
فرماندار گمیشان اضافه کرد: دانش آموزان آموزشگاه شبانه روزی وحدت شهر گمیش تپه نیز به خاطر اسکان اضطراری خانوارها در این محل به شیفت مخالف هنرستان فاطمه زهرا(س) و دبستان ایران منتقل شدند.
توماج در بخش پایانی سخنان خود گفت: حضور کمیسیون های مجلس و مسئولین بلند پایه کشوری فرصت مناسبی برای بیان ظرفیت ها، مشکلات و نیازمندیهای شهرستان گمیشان است.
گفتنی است در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی مدارس کشور و  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز حضور داشتند.

 

نشست هماهنگی کمیسیون آموزش مجلس با فرماندار گمیشان برگزار شد

 


 


ارسال کننده خبر : فرمانداری گمیشان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گمیشان
  • بازدید : 156
  • کد خبر : 59982