عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ۴۶۱ میلیارد تومان برآورد خسارت در بخش کشاورزی شهرستان آق قلا

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران خبر داد:

۴۶۱ میلیارد تومان برآورد خسارت در بخش کشاورزی شهرستان آق قلا

۴۶۱ میلیارد تومان برآورد خسارت در بخش کشاورزی شهرستان آق قلا

‹‹امانگلدی ضمیر››از برآورد خسارت ۴۶۱ میلیارد تومانی سیلاب اخیر شهرستان آق قلا در بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا٬‹‹امانگلدی ضمیر››در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی شهرستان٬خسارت ناشی از سیلاب اخیر در حوزه کشاورزی را ۴۶۱ میلیارد تومان برآورد کرو و افزود:۵۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی منطقه با برآورد ۱۳۸ هزار و ۶۰۰ تن غلات و ۲۱۵ هکتار از باغات شهرستان که ۷ هزار و ۴۵۰ تن از محصولات باغی را شامل می شود در سیلاب اخیر دچار خسارت شده اند.

فرماندار شهرستان آق قلا افزود:در حوزه دام و طیور شهرستان ۳ هزار و ۵۰۲ راس دام سبک و سنگین به ارزش ۱۱۲ میلیارد تومان و یک میلیون و ۳۳۵ هزار قطعه طیور و برآورد ۷۶ میلیارد تومان در سیلاب اخیر شهرستان تلف شده اند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آق قلا خسارات ساختمان٬تاسیسات و زمین های کشاورزی در سیلاب اخیر را ۱۱ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود:۸۳۰ هکتار از کانال های آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی در سیلاب دچار خسارت شده است.

‹‹ضمیر››در خاتمه این گفتگو به برآورد خسارت در حوزه شیلات و جاده های بین مزراع کشاورزی شهرستان آق قلا پرداخت و تصریح کرد:۵۱۵ هکتار از مزارع پرورش آبزیان به ارزش یک میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان و ۲۲۵ کیلومتر از جاده های بین مزراع کشاورزی با برآورد اولیه ۷ میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان در سیلاب اخیر منطقه متحمل خسارت شده اند.


ارسال کننده خبر : فرمانداری آق قلا
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : آق قلا
  • بازدید : 32
  • کد خبر : 60067