عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ۲ هزار تن لاشه طیور تلف شده در سیلاب اخیر٬دفن بهداشتی شدند

فرماندار در دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان آق قلا خبر داد:

۲ هزار تن لاشه طیور تلف شده در سیلاب اخیر٬دفن بهداشتی شدند

۲ هزار تن لاشه طیور تلف شده در سیلاب اخیر٬دفن بهداشتی شدند

‹‹امانگلدی ضمیر››از دفن بهداشتی ۲ هزار تن لاشه طیور تلف شده در سیلاب اخیر شهرستان آق قلا خبر داد.

صبح امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه٬دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان آق قلا با محوریت بررسی مشکلات بهداشتی مناطق سیل زده بعد از بحران(آهک پاشی منازل و معابر عمومی٬سمپاشی مناطق جهت مبارزه با حشرات٬پاکسازی زباله و نخاله ها٬خشکاندن مناطق از آب های راکد و بهسازی معابر عمومی) و راهکارهای لازم جهت کنترل و مبارزه با بیماری سالک به ریاست‹‹امانگلدی ضمیر››فرماندار و با حضور‹‹سراج الدین عارف نیا››معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان٬مدیران ادارات و نهادها و کارشناسان دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا٬‹‹امانگلدی ضمیر››در این جلسه از دفن بهداشتی ۲ هزار تن طیور در سیلاب اخیر خبر داد و از زحمات و تلاشهای مجموعه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان در این اقدام بسیار تاثیرگذار٬تشکر و قدردانی بعمل آورد.

فرماندار شهرستان آق قلا از توزیع ۱۰۰ تن آهک در سطح شهرستان خبر داد و از بخشداران و شهرداران خواست نسبت به پاکسازی معابر٬جمع آوری نخاله ها و هدایت ماندآب ها به سوی رودخانه گرگانرود اقدام عاجل نمایند.

رئیس کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان آق قلا ضمن ابراز نگرانی از افزایش آمار بیماری سالک از شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست با برگزاری جلسه در بخش وشمگیر و فراخوان دهیاران و بسیجیان٬جونده کشی و مبارزه با این بیماری را در سطح روستاهای بخش و شهر انبار الوم تسریع نمایند.

‹‹ضمیر››در خاتمه سخنان از شهرداران و شبکه بهداشت و درمان شهرستان آق قلا خواست با قید فوریت در خصوص اتلاف سگهای ولگرد با هماهنگی مراجع قضائی اقدام نمایند.

۲ هزار تن لاشه طیور تلف شده در سیلاب اخیر٬دفن بهداشتی شدند

 

۲ هزار تن لاشه طیور تلف شده در سیلاب اخیر٬دفن بهداشتی شدند

 


ارسال کننده خبر : فرمانداری آق قلا
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : آق قلا
  • بازدید : 29
  • کد خبر : 61176