عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اتش زدن کاه و کلش مزارع جرم محسوب می شود

رییس مدیریت بحران شهرستان کلاله:

اتش زدن کاه و کلش مزارع جرم محسوب می شود

اتش زدن کاه و کلش مزارع جرم محسوب می شود

بیانی سرپرست فرمانداری کلاله در جلسه کمیته پیشگیری و اطفا حریق شهرستان با اعلام این خبر گفت:آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی بر اساس ‌ماده 20قانون هوای پاک ممنون و جرم محسوب می شود و با متخلفین طبق این قانون توسط دستگاه قضایی و محیط زیست برخورد خواهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری;بیانی سرپرست فرمانداری کلاله در جلسه کمیته پیشگیری و اطفا حریق شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید,اظهار داشت:آتش زدن کاه و کلش مزارع پس از برداشت محصول؛ مضرات بسیاری برای زندگی جانوران و بافت خاک دارد.
بیانی بر اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از اتش سوزی های احتمالی تاکید کرد و گفت:پیشگیری و مدیریت اطفای حریق نیاز به مساعدت و مشارکت همگانی تمامی ادارات دارد.
سرپرست فرمانداری کلاله با بیان اینکه آموزش های محلی و فرهنگ سازی برای پیشگیری از آتش سوزی بسیار موثر است؛ افزود:باید از تمامی ظرفیت ها؛ همچون امامان جمعه و جماعت، رسانه های جمعی و..استفاده کرد.
وی در ادامه تصریح کرد:۴ دستگاه وسیله اتش نشانی سبک در سطح شهرستان فعال بوده تا در مواقع احتمالی وارد عمل شوند و اکثر راه های بین روستایی جهت عبور و مرور اکیپ های اطفاء حریق بازگشایی شده است.
بیانی به ماده ۲۰ قانون هوای پاک اشاره کرد و ادامه داد:آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی بر اساس این‌ماده ممنون و جرم محسوب می شود و با متخلفین طبق این قانون توسط دستگاه قضایی و محیط زیست برخورد خواهد شد.
رییس مدیریت بحران کلاله در پایان گفت:طبق امار گشت های مشترکی که بصورت شبانه روز در شهرستان صورت میگیرد؛ ۳۱ مورد اطفا حریق در مزارع شناسایی و توسط اکیپ های اطفاء حریق خاموش گردید.

اتش زدن کاه و کلش مزارع جرم محسوب می شود


ارسال کننده خبر : فرمانداری کلاله
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : کلاله
  • بازدید : 26
  • کد خبر : 62022