عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » سفیران ۱۰ کشور از بلندترین برج آجری جهان در گنبدکاووس دیدن کردند


سفیران ۱۰ کشور از بلندترین برج آجری جهان در گنبدکاووس دیدن کردند

سفیران ۱۰ کشور از بلندترین برج آجری جهان در گنبدکاووس دیدن کردند

سفیران و کارداران ۱۰ کشور آسیایی، اروپایی و آمریکای مرکزی که به عنوان مهمانان ویژه‌ سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین به گلستان سفر کرده‌اند، از برج قابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان واقع در شهر گنبدکاووس در شرق این استان بازدید کردند.
دراین بازدید سفرای کشورهای یونان، بولیوی، افغانستان، ازبکستان، تاجیکستان، بلاروس، ترکمنستان و سرکنسول قزاقستان و کارداران کشورهای چین و فلیپین در ایران علاوه بر بازدید از برج قابوس بن وشمگیر، از موزه تخصصی فرش دستباف ترکمن شهرستان گنبدکاووس بازدید کردند.
معاون استاندارو فرماندار ویژه گنبدکاووس در این بازدید به خبرنگاران گفت که گلستان و گنبدکاووس ظرفیت‌های بکر زیادی درحوزه‌های گردشگری و تاریخی دارند که توجه بیشتر به آن بویژه با هدف جذب توریست و گردشگری می‌تواند به توسعه و آبادانی این استان و شهرستان‌های آن کمک کند.
مهندس عبدالقدیر کریمی با اشاره به بازدید جمعی از سفرا و کارداران کشورهای آسیایی و اروپایی از بلندترین برج آجری جهان و موزه تخصصی فرش در گنبدکاووس افزود: این بازدیدها می‌تواند به توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی و جذب گردشگر و نیز سرمایه گذاری خارجی و داخلی در حوزه گردشگری استان گلستان کمک زیادی بکند


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 48
  • کد خبر : 67616