عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » هزار و ۴۴۵ هکتار از اراضی شیب دار کلاله به کشت باغات و درختان مثمر تبدیل شده است

رییس شورای کشاورزی شهرستان کلاله:

هزار و ۴۴۵ هکتار از اراضی شیب دار کلاله به کشت باغات و درختان مثمر تبدیل شده است

هزار و ۴۴۵ هکتار از اراضی شیب دار کلاله به کشت باغات و درختان مثمر تبدیل شده است

بیانی فرماندار کلاله در جلسه کارگروه شهرستانی طرح مشارکت تبدیل اراضی شیبدار به باغات مثمر گفت:هزار و ۴۴۵ هکتار از اراضی شیب دار کلاله به کشت باغات و درختان مثمر تبدیل شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری; علی اصغر بیانی افزود: طرح تبدیلی اراضی شیبدار به باغات مثمر از سال ۸۲ در شهرستان آغاز شد که تاکنون از ۱۳ هزار هکتار اراضی موجود، هزار و ۴۴۵ هکتار در شهرستان به باغات مثمر تبدیل شد.
فرماندار کلاله با بیان اینکه کلاله در اجرای این طرح از سایر شهرستان ها پیشه گرفته است؛ افزود: از مجموع باغات ایجاد شده، ۹۳۰ هکتار زیتون، ۸۰ هکتار گردو، ۳۰۲ هکتار سیاه ریشه ها، ۹۳ هکتار انار و ۳۹ هکتار زیر کشت گلابی بوده است.
رییس شورای کشاورزی کلاله به مصوبه هیئت وزیران و تعهد ۱۱۰ هزار هکتاری تبدیل اراضی شیبدار استان به باغات مثمر اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح تعهدی برای شهرستان است که می طلبد تمامی دستگاه ها ذیربط همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی همچنین اضافه کرد: با توجه به فعالیت های فصلی شمال کشور و حوادث بوجود آمده در شهرستان، نیاز است این طرح قوت بیشتری در سطح شهرستان گیرد‌.
 علیزاده رییس جهاد کشاورزی کلاله هم گفت: افرادی که اقدام به کاشت نهال زیتون، گردو، توت و فندق در اراضی شیبدار کرده، بسته های حمایتی جهاد کشاورزی از جمله عملیات کاشت، تامین نهال و یکسال آبیاری رایگان شامل آنان می شود.

هزار و ۴۴۵ هکتار از اراضی شیب دار کلاله به کشت باغات و درختان مثمر تبدیل شده است


ارسال کننده خبر : فرمانداری کلاله
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : کلاله
  • بازدید : 20
  • کد خبر : 68129