عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » یارانه دستمزد کمک بسیاری خوبی برای توسعه اشتغال جوانان است


یارانه دستمزد کمک بسیاری خوبی برای توسعه اشتغال جوانان است

یارانه دستمزد کمک بسیاری خوبی برای توسعه اشتغال جوانان است

فرماندار گرگان گفت: دولت برای حمایت از اشتغال بسته های تشویقی خوبی برای مجریان طرحها در نظر گرفته است که  یکی از آنها یارانه دستمزد است که می تواند کمک بسیار خوبی برای توسعه اشتغال جوانان باشد.

به گزارش پایگاه خبری فرمانداری گرگان، محمد حمیدی پیش از ظهر امروز در جمع مجریان طرح های اشتغالزایی گفت: بر اساس طرح "یارانه دستمزد"، به کارآفرینانی که ازشغل اولی‌های دانشگاهی در واحد‌های خود استفاده کنند، به میزان ۳۰ درصد یارانه دستمزدبرای مدت یکسال تعلق می‌گیرد تا هزینه‌های کارفرما نیز کاهش یابد و ترغیب به جذب کارگر گردد.
وی با بیان اینکه این طرح ها برای کارفرما و افرادی که دنبال شغل هستند اهرم تشویقی بسیار خوبی است، خاطرنشان کرد:  دستگاه ههای اجرایی باید از ظرفیت های این طرح ها در شهرستان به خوبی استفاده کنند و اطلاع رسانی لازم در زمینه استفاده از طرح یارانه دستمزد را به مجریان داشته باشند..
حمیدی استفاده از فارغ التحصیلان به عنوان کاروز در کارگاه های تولید را یکی دیگر از طرح های حمایتی دولت در حوزه اشتغال برشمرد و گفت:  سال گذشته  تعهد گرگان برای استفاده از کاروزان 120 نفر بود که تعداد 126 نفر یعنی 105 درصددر شهرستان تحقق پیدا کرد.
وی در ادامه یادآور شد: برای توسعه حرفه آموزی در تفاهم نامه ای با مدیر کل فنی و حرفه ای قرار شد تسهیلات اشتغال به کسانی داده شود که از مهارت فنی و حرفه ای بهره مند هستند.
حمیدی تاکید کرد: در شهرستان گرگان عزم جدی وجود دارد تا بتوانیم در سال جهش تولید، گام های موثری را برای اشتغالزایی و شکوفایی اقتصاد شهرستان برداریم.
 
 

یارانه دستمزد کمک بسیاری خوبی برای توسعه اشتغال جوانان است

 


ارسال کننده خبر : فرمانداری گرگان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گرگان
  • بازدید : 34
  • کد خبر : 77593
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.