عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است

فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی علی آباد کتول؛

ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است

ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است
  دهمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان علی آباد کتول به ریاست مهندس سوخته سرایی فرماندار و باحضور میرزاعلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، زنگانه رئیس کتابخانه عمومی شهرستان و سایر اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری علی آباد کتول: ️مهندس سوخته سرایی فرماندار ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و اعضای حاضر در جلسه، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی شهرستان ، تقویت و توسعه مباحث فرهنگی است و ترویج فرهنگ کتابخوانی در راستای تقویت و توسعه فرهنگی و افتتاح خانه های فرهنگ در سطح شهرستان یکی از اقدامات اساسی در این زمینه است.
 وی با اشاره به ظرفیت برخی از روستاهای سطح شهرستان و همچنین اعلام آمادگی اداره کل کتابخانه های استان در تجهیز مکانهای معرفی شده و مدارس بلا استفاده در سطح روستاها  اظهار داشت :بخشداران مرکزی و کمالان ، ظرفیت روستاهای بالای۲۵۰۰نفر را برای راه اندازی کتابخانه در سطح روستاهای شهرستان شناسایی نمایند.
میرزاعلی مدیرکل کتابخانه های استان نیز در این جلسه ، با تقدیر از فرماندار و مجموعه مدیران شهرستان در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت : میزان کتابخانه های علی آباد کتول چیزی از کتابخانه های گرگان ندارد و از لحاظ تعداد نیز یکسان است و این موضوع دغدغه مدیران این شهرستان و در راس آنها فرماندار را به مقوله کتاب ، میرساند .
وی در ادامه افزود : طرح پیک کتاب در مرکز استان اجرا شده است و در این اوضاع بیماری کرونا و محدودیتها ، شهروندان میتوانند با استفاده از پیک کتاب ، نیازمندیهای خود را از کتابخانه های گرگان تامین کنند و درصدد توسعه این طرح در سایر نقاط استان نیز هستیم .
کتابدار ارشد استان در پایان از همکاری ویژه این اداره کل در تجهیز مکانهای معرفی شده از سوی بخشداریها و علی الخصوص مدارس بلا استفاده روستاها ، برای تبدیل به کتابخانه خبر داد .
 زنگانه مدیرکتابخانه عمومی شهرستان، پس از ارائه گزارش، ازآغاز طرح پیک کتاب باهمکاری اداره پست درسطح شهر علی آبادکتول، خبر داد.
شهرداریهای علی آبادکتول وفاضل آباد هم از تدوین وگردآوری کتاب در حوزه فرهنگ لغات و واژگان کتولی و زندگینامه شهدا وخاطرات رزمندگان خبر دادند.
درایام دهه فجر ازکتاب خاطرات۱۱۴رزمنده شهرستان توسط شهرداری علی آبادکتول ، رونمایی شد،
  در پایان این جلسه، توسط مدیر کل کتابخانه های استان حاج آخوند میرزاعلی (از طرف آقای رمضانی معاون دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور) از مهندس سوخت سرایی به خاطر تلاش های وافر ایشان در برگزاری جلسات انجمن، امور هفته کتاب و جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین از اسفندیاری پور شهردار و حاتمی عضو شورای شهر علی آبادکتول بعنوان اعضای فعال انجمن کتابخانه های شهرستان تقدیر بعمل آمد
 

ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است

 

ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است

  

ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است

 

ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، وظیفه همگانی است


ارسال کننده خبر : فرمانداری علی آباد کتول
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.