عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » رعایت ملاحظات بهداشتی توسط مردم درخواست اصلی ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان است

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس:

رعایت ملاحظات بهداشتی توسط مردم درخواست اصلی ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان است

رعایت ملاحظات بهداشتی توسط مردم درخواست اصلی ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: پهمترین و اصلی ترین درخواست ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا شهرستان از مردم رعایت ملاحظات بهداشتی شامل زدن ماسک در اماکن عمومی، شستن دست ها و فاصله گذاری اجتماعی است.
وی تصریح کرد: متاسفانه بعد از تعطیلات نوروزی شرایط شیوع کرونا در کشور استان و شهرستان رشد فزاینده داشته و گنبدکاووس نیز شرایط نسبتا سخت و نگران کننده ای دارد.
مهندس عبدالقدیر کریمی گفت: در 13 ماه گذشته تجربه نشان داده که مشارکت مردم در کنار حمایت ها و مساعدت های مسئولان و اعضای ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در کنترل و کاهش شیوع بیماری کرونا بسیار موثر بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی کشور، استان و شهرستان و به منظور قطع زنجیره انتقال این بیماری و صیانت از سلامتی مردم نماز جماعت در تمام مساجد اهل تشیع و اهل تسنن و نماز تراویح در ماه مبارک رمضان در مساجد اهل سنت برگزار نخواهد شد.
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به همکاری خوب بازاریان در تعطیلی بازار در راستای کاهش شیوع بیماری بیان کرد: بازاریان در شرایط سخت اقتصادی کنونی همکاری خوبی با ستاد مبارزه با کرونا داشته و امید داریم با بهتر شدن وضعیت شهرستان و رعایت ملاحظات بهداشتی توسط مردم هرچه سریعتر بازار به روال عادی خود برگردد.
وی با بیان اینکه استان گلستان رتبه نخست در خصوص عملکرد طرح شهید سلیمانی در کشور را کسب کرده است خاطر نشان کرد: با توجه به وجود استان های قدرتمند و بزرگتر در کشور کسب رتبه نخست گلستان در طرح شهید سلیمانی در کشور نشان از حضور میدانی و عملیاتی و خانه به خانه همه اعضای این طرح و ارتباط و همکاری تنگاتنگ سپاه و بسیج با این طرح است.
کریمی گفت: با توجه به عرضه موادغذایی در ماه مبارک رمضان نظارت و بازدیدهای تیم های نظارتی افزایش و تشدید شده و هرگونه عرضه موادغذایی به صورت غذاهای محلی و یا عرضه آن توسط دستفروشان ممنوع است.
رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس گفت: از آذر ماه سال گذشته تاکنون 159 تیم در سطح روستاها و دو شهر گنبدکاووس و اینچه برون در طرح شهید سلیمانی همکاری دارند.

عبدالرحیم پالیده ظهر امروز اظهار کرد: 47 تیم در دو شهر اینچه برون و گنبدکاووس و 112 تیم در سطح روستا و در مجموع 159 تیم در سطح شهرستان در طرح شهید سلیمانی همکاری دارند.
وی تصریح کرد: از آذر ماه سال گذشته  در طرح شهید سلیمانی  کل جمعیت شهرستان غربالگری شده و 10 هزار تست رپیدت و pcR انجام شده و هشت هزار نفر از افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط بودند رد گیری و ایزوله شدند.
رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس خاطر نشان کرد: از 28 اسفندماه تفاهم نامه ای بین سپاه و مرکز بهداشت منعقد شد تا در ایام عید نظارت و اجرای طرح شهید سلیمانی با قوت و قدرت بیشتری صورت گیرد که در این راستا و ایام فروردین 22 هزار ردگیری و تست انجام شده است.
وی در خصوص بستری بیماران مشکوک در بیمارستان ها بیان کرد  در حال حاضر 130 بیمار در بیمارستان های گنبدکاووس بستری هستند که از این تعداد 51 بیمار مربوط به شهرستان گنبدکاووس و مابقی از شهرهای دیگر بستری هستند.
پالیده گفت: آزمایشات 50 درصد بیماران  سرپایی مثبت و از نوع ویروس جهش یافته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد افراد بیمار و مشکوک در سنین یک تا 20 سال در حال افزایش بوده و موارد بستری در این سنین دو برابر افزایش یافته است.
رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس ابراز کرد: 27 مرکز جامع سلامت در اقصی نقاط شهرستان از هفت صبح تا دو بعدازظهر آماده انجام تست رپیدت و PcR بوده و مردم عزیز در ساعات اداری به این مراکز و در خارج از ساعت اداری به مرکز منتخب شماره 7 مراجعه نمایند.


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 62
  • کد خبر : 82404
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.